Agent Relații Clienți Distribuție (129968)
E.ON Servicii Clienţi
Timisoara
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară : studii medii sau studii superioare în curs de finalizare
  • Experienţă practică necesară : experienţa în domeniu constituie avanataj
  • Cunoştinţe limbi străine : cunoaşterea limbii engleze poate consitui avantaj
  • Cunoştinţe IT : deprinderi utilizare MS Office
  • Altele : disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului; abilităţi de negociere şi prezentare bune;
  • spirit antreprenorial / motivare puternică; abilităţi analitice şi conceptuale bune; nivel ridicat al angajamentului şi orientare către lucrul în echipă.

    Descrierea jobului

  • Asiguri şi dezvolți o relaţie optimă cu clienţii din piaţă, punând în aplicare politica companiei de orientare către client prin : comunicare activă cu clienţii, îmbunătăţirea calităţii serviciilor urmărind astfel atingerea scopurilor exprimate în venituri, profitabilitate şi dezvoltare
  • Aplici şi propui măsuri de optimizare a proceselor şi procedurilor legate de relaţia cu clienţii din piaţă, asigurând creşterea numărului de clienţi
  • Preiei, verifici şi procesezi documentaţiile clienţilor cu extinderi de reţea şi branșamente noi de gaze naturale
  • Oferi consultanţă privind tarifele de acces / racordare la sistemul de distribuţie, pentru toate segmentele de clienţi şi informaţii cu privire la modul de plată a facturilor emise
  • Preiei şi procesezi solicitările / reclamaţiile specifice activităţilor de distribuţie, în vederea soluţionării lor.
  • Ce îţi oferim

  • Bonus de performanţă
  • Tichete de masă
  • Asigurare privată de sănătate
  • Pensie facultativă
  • Primă de vacanţă
  • E.ON se angajează să asigure egalitatea de șanse și promovează în mod activ diversitatea, egalitatea și flexibilitatea.

    Raportați această lucrare