Inginer proces - pachet relocare Ploiesti
Talent Stream
Galati
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent de facultate cu profil tehnic (chimie, mecanica)
  • Experienta intr-o companie cu profil de productie
  • Cunostinte foarte bune de utilizare PC : MS Office (Word, Excel, Outlook)
  • Cunostinte despre sau abilitatea de a intelege principii si instrumente de excelenta operationala precum 5S, SMED, Kaizen, Six Sigma, TPM reprezinta avantaj
  • Abilitati de coordonare a unei echipe
  • Abilitatea de a redacta rapoarte si prezentari tehnice
  • Capabilitate de a prioritiza si gestiona activitati multiple
  • Limba engleza - nivel mediu
  • Disponibilitate de relocare in Ploiesti - se oferta pachet de relocare.
  • Descrierea jobului

  • Supervizeaza procesul de productie din punct de vedere tehnologic
  • Implementeaza actualizari si inovații în procesul de producție
  • Rezolva problemele tehnologice pe termen scurt și pe termen lung
  • Supervizeaza documentele tehnologice
  • Coordoneaza activitatea de productie si auto-mentenanta din zona sa de responsabilitate, tehnic si organizatoric, in conformitate cu cerintele si obiectivele asumate
  • Optimizeaza si mentine calitatea produselor in specificatii
  • Propune imbunatatiri si ameliorari pentru instalatiile existente
  • Gestioneaza documentele tehnice pentru functionarea liniei, coordoneaza si supervizeaza completarea formularelor permanente si temporare
  • Urmareste starea consumurilor de materii prime
  • Asigura respectarea normelor impuse de standardele de calitate si mediu ISO.
  • Raportați această lucrare