INGINER CONSTRUCTII CIVILE
S.C. HIDRO SALT B-92 S.R.L.
Bucuresti
‎în urmă cu 18 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de minim 5 ani dobandita intr-o functie similara in domeniul constructiilor.
  • Studii superioare in domeniul constructiilor.
  • Cunostinte tehnice si de legislatie solide, pentru a putea lua decizii optime in mod rapid
  • pentru rezolvarea problemelor aparute in executia lucrarilor.

  • Bun cunoscator al materialelor in domeniul constructiilor, sa aiba bune abilitati de
  • comunicare si relationare cu beneficiarii, autoritatile statului, subcontractanti, furnizori;
  • Sa detina cunostinte solide in domeniul constructiilor (metode, tehnologii).
  • Sa poata oferi solutii tehnico-economice viabile.
  • Sa detina abilitati in obtinerea informatiilor necesare pentru buna derulare a contractului.
  • Sa aiba abilitati in programarea muncii si activitatilor pentru incadrarea in termene si
  • costuri;
  • Sa aiba abilitati in identificarea riscurilor si problemelor tehnice;
  • Sa fie un bun comunicator cu superiorii, egalii si subordonatii.
  • Sa cunoasca si sa fie un bun utilizator al programelor : Pachet Office, Microsoft Project, Windev, Acad;
  • Sa fie apt pentru lucru la inaltime;
  • Sa fie disponibil pentru activitate ce se desfasoara la birou precum si deplasari in santiere;
  • Descrierea jobului

  • Analizeaza documentatia tehnica si dupa caz, solicita clarificarea acesteia
  • Analizeaza proiectul tehnic si dupa caz, solicita clarificarea acestuia;
  • Asigura pregatirea lucrarilor si organizarea de santier, urmareste desfasurarea executarii
  • lucrarilor la termenele si calitatea stabilite prin specificatiile contractuale;
  • Participa la solutionarea neclaritatilor aparute pe timpul executiei ce sunt in sfera de competenta a executantului;
  • Planifica, organizeaza si monitorizeaza executia din punct de vedere al respectarii planurilor si punerii in practica a acestora, al incadrarii in termenele stabilite si al calitatii lucrarilor;
  • Intocmeste necesarul de materiale
  • Asigura intocmirea graficelor de executie;
  • Asigura intocmirea cartii tehnice a constructiei
  • Raportați această lucrare