Sef tura productie – Oltenita
Teamland SRL
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de minim 2 ani pe un post similar - in coordonarea unei echipe in domeniul productiei (reprezinta avantaj experienta in panificatie);
  • Studii medii / superioare;
  • Abilitati de comunicare si de coordonare, simt al urgentei;
  • Persoana proactiva, deschisa, pozitiva;
  • Capacitate de invatare si adaptare rapida la un mediu de lucru dinamic.
  • Descrierea jobului

  • Sa coordoneze echipa din schimbul de productie spre realizarea comenzilor planificate pentru tura respectiva;
  • Sa supravegheze realizarea planului de productie pe tura de lucru;
  • Sa se asigure de existenta pentru tura respectiva a materiilor prime in productie prin solicitarea in timp util a acestora de la gestionarul magaziei de materii prime cu semnarea bonurilor de consum aferente;
  • Sa urmareasca modificarile de sortiment pe flux, conform productiei stabilite;
  • Sa se asigure de obtinerea unei calitati optime a produselor, de a lungul intregului flux, de la intrarea materiilor prime, pana la depozitarea produselor ambalate si etichetate;
  • Sa verifice timpii si parametrii de dospire / divizare / coacere / racire, ca echipamentele sunt la parametrii corecti de functionare;
  • Sa urmareasca functionalitatea utilajelor si sa semnalizeze catre directorul de productie orice neregula pe linie din cauza echipamentelor defecte ori din alte cauze, spre a beneficia de interventie imediata din partea echipei tehnice interne ori externe;
  • Sa ofere suport in implementarea retetelor pentru noi dezvoltari de produse sau pentru produsele existente care pot suferi eventuale modificari.
  • Raportați această lucrare