Agent de vanzari HoReCa si Industrial - Satu Mare
SC GLOBAL CELAN DISTRIBUTION SRL-D
Baia Mare
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Esti o persoana dinamica si ai fler la gasirea clientilor si relationarea cu acestia? Faci fata cu succes la realizarea tintelor de vanzari si profiti de oportunitatile care apar?

Ai capacitatea de a negocia si de a duce lucrurile pana la capat?

Te atrag provocarile si iti doresti sa lucrezi intr-o organizatie, care te incurajeaza sa te dezvolti personal si profesional?

Rolul Reprezentantului comercial HoReCa va fi de a intretine relatia dintre Global Clean Distribution si clientii actuali si potentiali din zona alocata si de a promova produsele Global Clean Distribution in acord cu strategia companiei.

Cerinte :

  • cunoasterea pietei HoReCa (din zona arondata ), reprezinta un avantaj;
  • absolvent studii medii sau superioare (reprezinta un avantaj );
  • minim un an de experienta intr-un post similar;
  • abilitati de negociere, comunicare, relationare;
  • spirit organizatoric, initiativa, loialitate;
  • disponibilitatea de a calatori;
  • permis de conducere categoria B (minim un an de zile experienta );
  • prezenta placuta;
  • bun simt comercial;
  • Descrierea jobului

    Principalele responsabilitati ale postului sunt :

  • contacteaza si viziteaza clientii / potentialii clienti urmarind promovarea produselor si imaginii companiei;
  • prezinta ofertele de produse si ofertele speciale tuturor clientilor / potentialilor clienti;
  • raspunde de implementarea politicii de vanzari stabilite de Managerul de vanzari in zona sa de activitate;
  • raspunde de dezvoltarea raporturilor dintre clienti si companie (largirea numarului de clienti, a gamei de produse, a valorii comenzilor);
  • urmareste activitatile desfasurate in piata de companiile din acelasi domeniu de activitate;
  • dezvoltarea unei bune relatii cu clientii din mediul HoReCa si din mediul Hotelier;
  • Intocmirea, transmiterea si negocierea ofertelor de pret;
  • putere de convingere,flexibilitate, orientare in functie de cerintele si tipologia clientilor;
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

  • salariu fix + comision direct proportional cu valoarea vanzarilor;
  • mediu de lucru flexibil si modern;
  • pachet salarial motivant (masina, telefon mobil, tichete de masa, prime de performanta);
  • oportunitatea de a lucra intr-un mediu competitiv si profesionist;
  • oportunitati de dezvoltare profesionala prin participarea la traininguri;
  • Raportați această lucrare