Director achizitii
SC Radix SRL
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Te bucuri de viata in fiecare zi?

Iti place ceea ce faci?

Esti o persoana atenta la detalii cu excelente calitati de analiza, cu spirit de organizare si planificare, proactiva cu dinamica si cu cunostinte de limba engleza si operare PC, obligatoriu Excel?

Daca raspunsul tau este da, te asteptam in echipa noastra.

Functie : Director achizitii.

Se subordoneaza :

Directorului General si Directorului Adjuct.

Subordoneaza :

Personalul departamentului de achizitii.

Drept de semnatura : Intern.

Extern.

Relaţii functionale :

  • are relatii de serviciu cu toate serviciile, birourile si alte entitati functionale;
  • are relatii cu persoane juridice si persoane fizice care au tangenta cu sfera sa de activitate.
  • Pregatirea si experienta :

    Studii :

  • absolvent al invatamantului superior de specialitate;
  • Vechime :

  • sa probeze o vechime de cel putin 5 ani in domeniu, cuprinzand toate aspectele activitatii de achizitii.
  • Responsabilitati :

  • Coordonarea echipei de aprovizionare si a intregii activitati de aprovizionare.
  • Responsabil pentru indeplinirea obiectivelor strategice de aprovizionare
  • calitate, livrabilitate, reduceri de cost, reducerea timpului de livrare, imbunatatirea termenelor de plata, discounturi mai bune).

  • Conducerea negocierilor si incheierea contractelor cu furnizorii.
  • Consolidarea bazei de aprovizionare si dezvoltarea bazei de furnizori.
  • Evaluarea performantelor furnizorilor.
  • Participarea in echipa de conducere a firmei si luarea decizilor de conducere.
  • Aptitudini :

  • inteligenta (gandire logica, memorie, capacitate de analiza si sinteza);
  • capacitate de organizare si conducere a activitatii serviciului;
  • capacitate de a prelucra informatiile, de a le interpreta si de a le valorifica prin luarea de decizii sau prin furnizarea de date prelucrate altor factori decizionali;
  • corectitudine, tenacitate, seriozitate, atitudine principiala in relatiile cu oamenii;
  • Atitudini :

  • obiectivitate in aprecierea si analiza situatiilor economice, financiare si sociale, receptivitate, spirit de echipa (sincer, dispus la colaborare)
  • Raportați această lucrare