Finance Manager/ Relocare Focsani
Adecco Romania
Bucuresti
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii economice superioare profil economic cu diploma de licenta
  • Experienta de minim 6 ani intr-un departament fianciar contabil, preferabil intr-o multinationala
  • Fluent in limba italiana (scris si vorbit); cunoasterea limbii engleze reprezinta un avantaj
  • Bune cunostinte de operare PC, MICROSOFT OFFICE WORD / Constituie un avantaj cunoasterea pachetului OPEN OFFICE CALC
  • Abilitati de comunicare, planificare si coordonare;
  • Personalitate puternica, bine organizata;
  • Capacitate de analiza si sinteza, gindire logica, strategie pe termen lung;
  • Buna cunoastere a conducerii contabilitatii computerizate;
  • Cunoasterea foarte buna a legislatiei in vigoare
  • Disponibilitate pentru relocare 5 zile pe saptamana in Focsani
  • Responsabilitati :

  • Dezvolta strategii si masuri de crestere a profitabilitatii si rentabilitate a societatii;
  • Dezvolta si revizuieste sisemele de raportare financiara pentru a raspunde nevoilor societatii;
  • Intocmeste si elaboreaza raportari financiare catre managementul superior al societatii;
  • Asigura, urmareste si verifica efectuarea corecta si la timp a inregistrarilor contabile;
  • Elaboreaza analiza contului de profit si pierderi;
  • Mentine relatia cu autoritatile de control si taxe;
  • Mentine relatiile cu bancile .
  • Beneficii :

    Se asigura apartament pentru relocare si decont transport .

    Raportați această lucrare