HTML / CSS Developer pentru biroul din Bucuresti.
KONDIMENT
BUCURESTI ,Romania
18 zile în urmă
source : wowjob

Responsabilitati :

realizare de template-uri bazate pe un design dat si optimizarea lor pentru diferite medii, rezolutii si browsere (desktop, mobil si tableta)

testarea si asigurarea calitatii proiectelor realizate

CERINTE

Profilul candidatului (calitati personale) :

creativitate si proactivitate

spirit de observatie

dorinta de invatare, afirmare si promovare

spirit de echipa

abilitati de planificare si organizare

spirit intreprinzator

Experienta necesara : cel putin 2 ani pe o pozitie similara

Cunostinte necesare :

cunostinte avansate de CSS / CSS3, xHTML / HTML5

cunostinte design responsive (Bootstrap)

cunostinte medii jQuery si JavaScript

cunoasterea unui editor photo (Photoshop, Fireworks)

Reprezinta un plus :

experienta de lucru pe design responsive

experienta de integrare folosind un CMS cunoscut (Wordpress, Drupal, etc)

OFERTA

vei avea perspective reale de promovare, in functie de cat de mult te implici si cat de mult vei dori sa fii mai bun in ceea ce faci

vei lucra intr-un mediu profesionist, la proiecte interesante - de la site-uri corporate pana la portaluri cu sute de mii de useri pe zi

vei munci alaturi de un colectiv tanar, unit si experimentat.

OBSERVATII

Cerinta suplimentara : te rugam sa atasezi CV-ului si un portofoliu de proiecte

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite