Electrician (93163)
Delgaz Grid
Romania
7 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Educaţie necesară : Şcoală profesională, liceu de specialitate / electrician pentru mentenanţă şi construcţii montaj reţele electrice;
  • Experienţă practică necesară : 2 3 ani în executarea lucrărilor de mentenanţă şi construcţii montaj a instalaţiilor electrice de medie şi joasă tensiune : PA-PT, LEA, LES;
  • Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie : Legislaţie, prescripţii şi standarde de specialitate în domeniul de activitate ;
  • Autorizări în domeniu ANRE (recomandabil);
  • Altele : Capacitate de planificare, de decizie şi sinteză, discernământ, tact; Disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerințele postului (lucru în afara programului normal de lucru, în program prelungit);
  • Deţinere permis de conducere categoria B; Disponibilitate pentru lucru în echipă.

    Descrierea jobului

  • Asigură realizarea lucrărilor încredinţate în volumul stabilit, de calitate corespunzătoare şi la termenul planificat;
  • Cunoaşte şi utilizează abilitaţile specifice calificării obţinute pentru efectuarea lucrarilor de mentenanţă accidentală / neprogramată şi de construcţii montaj din instalaţiile electrice aparţinând companiei sau terţilor;
  • Respectă prevederile Fişelor Tehnologice specifice lucrărilor executate, executând în totalitate operaţiile prevăzute de acestea;
  • Anunţă imediat şeful direct despre sarcinile suplimentare sau observaţiile primite din partea beneficiarului lucrării;
  • Aduce la cunoştinţă orice anomalie constatată în instalaţiile electrice ale gestionarului cu ocazia lucrărilor şi care ar putea cauza incidente sau accidente;
  • Este obligat să participe la instructajele periodice, examenele de autorizare şi să se procupe permanent de perfecţionarea profesională;
  • Răspunde direct de încorporarea în lucrări a materialelor încredinţate, de folosirea în interesul firmei a timpului de lucru, a sculelor, a echipamentului de protecţie şi de lucru încredinţate;
  • Răspunde de recuperarea şi predarea la beneficiar a materialelor rezultate din lucrările de mentenanţă si construcţii montaj efectuate.
  • Ce oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Bonus de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Prima de vacanţă.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite