Director magazin
Deichmann Cipőkereskedelmi Kft.
Calea Bucuresti
‎în urmă cu 23 ore

Allgemeine Information

Stimati candidati,

Va informam ca, pentru a proteja atat angajatii nostri, cat si candidatii, in momentul de fata, procesul de recrutare pentru aceasta pozitie este sistat.

Chiar si asa, puteti aplica la aceasta pozitie, daca doriti sa fiti pastrat in evidenta noastra pentru momentul in care vom relua recrutarea.

Va incurajam ca in acest timp sa urmati indicatiile transmise de autoritati si sa aveti grija de dvs. si de cei din jur, astfel incat impreuna, sa trecem cu bine peste aceasta incercare.

Va multumim pentru intelegere si va dorim multa sanatate!

Şef(ă) de magazine in pregatire

Căutăm persoane fara experienta dar cu dorinta de a se dezvolta si a prelua in viitor managementul unui magazin. Noi vă vom sustinte printr-un program intensiv de școlarizare si pregătire completă in care sa puteti sa invatati sistemele și procedurile Deichmann si organizatia.

Totul se va face prin practica si prin metode interactive, veti avea misiuni si situatii de rezolvat si o echipa alaturi inca din primele saptamani.

  • Beschreibung :
  • Berufserfahrung : Mehrjährige Berufserfahrung Tätigkeit :

  • responsabil pentru gestionarea, prezentarea, expunerea, aranjarea, promovarea şi vânzarea produselor în conformitate cu standardele şi politicile comerciale ale companiei
  • implicare activă în urmărirea creşterii vânzărilor
  • membru activ al echipei de vanzari
  • la preluarea conducerii unui magazin vei :
  • ordona, conduce şi motiva angajaţii din subordine
  • fi implicat în procesul de formare, instruire şi evaluare al acestora
  • administra magazinul şi vei organiza activităţile în vederea atingerii obiectivelor
  • fi responsabil de gestionarea şi planificarea bugetului de personal
  • Voraussetzungen :

  • In perioada de pregatire, ca sa-ti faci job-ul mai usor, din bagaj nu trebuie sa-ti lipseasca :
  • Dorinta reala de dezvoltare si a deveni un manager bun
  • Abilitate eficientă de comunicare şi relaţionare cu colegii
  • Flexibilitate de a lucra in diferite magazine in cadrul zonei
  • Capacitate de a lucra si a te integra in echipe noi
  • Orientare catre clienti si nevoile lor
  • Asumarea responsabilitatii, implicare si seriozitate
  • Capacitate de a face fata momentelor tensionate cu clientii in perioadele aglomerate
  • Dupa perioada de pregatire vei descoperi ca ai nevoie si de :
  • Placere de a forma echipe si a inspira oameni
  • Capacitate de organizare şi coordonare a activitatii din magazinul pe care il vei prelua
  • Flexibilitate în gândire şi putere de decizie
  • Proactivitate si o atenţie distributivă pentru ca magazinului condus de tine sa nu ii lipseasca nimic
  • Rezistenţa la sarcini repetitive şi stres
  • Reisebereitschaft : Ja Abschließende Zusatzinfo : Ce oferim :

  • beneficii in bani, bugete de echipa si bonus salarial, in sau din cadrul filialei in care activeaza
  • contract de munca cu norma intreaga si program de lucru diferit / pe ture
  • card de sanatate, perechi de pantofi cadou, recunoastere materiala a performantei prin vouchere cadou si bonusuri
  • un loc de munca sigur intr-o companie internationala de succes
  • Si mai oferim :

  • şcolarizare şi pregatire intensivă in magazinele Deichmann (minim 3 luni)
  • o sansa in cariera ta : posibilitatea de a prelua un magazin in calitate de Director de magazin
  • dezvoltare profesională de la zero in retail
  • sustinere reciproca pentru a ne dezvolta si a ne educa, pentru a fi, in primul rand, oameni mai buni
  • garantia ca promisiunile catre tine vor fi mereu indeplinite
  • procese si proceduri clare pentru a-ti fi usor sa faci tot ce ai de facut
  • o echipa si un manager, care te va ghida si va fi acolo pentru a te ajuta si a face ziua mai ușoara si mai frumoasa
  • Aplică