Operator Depozit I
EMERSON
Cluj‑Napoca
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta anterioara ca Operator Depozit prezinta avantaj;
  • Absolvent Scoala Profesionala sau Liceu;
  • Permis manipulare motostivuitor avantaj;
  • Cunostinte ERP avantaj.
  • Sumar :

    Descarcarea si receptia materiei prime de la furnizori; pregatirea si livrarea produselor finite. Pregatirea comenzilor in colaborare cu departamentele de Productie si Calitate.

    Responsabilităţi :

  • Descarca si receptioneaza materia prima de la furnizori;
  • Inregistreaza informatiile legate de materia prima receptionata in sistemul informatic;
  • Descarca materia prima in locatia de depozitare temporara;
  • Livreaza materia prima pentru a fi inspectata de Departamenul de Calitate;
  • Transfera materia prima in locatia permanenta de depozitare;
  • Introduce locatia permanenta a fiecarui tip de materie prima in sistemul informatic (ERP);
  • Pregateste comenzile pentru departamentul de productie in conformitate cu datele de livrare si fisa tehnica a produselor;
  • Realizeaza pregatirea, impachetarea si incarcarea produselor finite;
  • Contribuie la realizarea inventarelor periodice;
  • Raporteaza orice problema de receptie sau livrare catre Managerul de aprovizionare;
  • Pastreaza confidentialitatea informatiilor;
  • Sa respecte regulile de siguranta la locul de munca;
  • Sa respecte prevederile instructiunilor proprii de securitate si sanatate in munca;
  • Sa respecte regulile de prevenire si stingere a incendiilor;
  • Sa coopereze cu angajatorul si / sau cu lucratorii desemnati, atat timp cat este necesar pentru a face posibila realizarea oricaror masuri sau cerinte dispuse de catre inspectorii de munca si inspectorii sanitari, pentru protectia sanatatii si securitatii lucratorilor.
  • Raportați această lucrare