Inginer mecanic
HESPER S.A.
București
‎în urmă cu 21 ore
source : Infomunca

Job details - București

Job description - București

Organizează şi planifică procesul de productie in cadrul unui atelier ( montaj, construcţii metalice sau prelucrări mecanice ).

Responsabilitati : Citeşte şi interpretează schiţe, desene tehnice, scheme şi rapoarte generate de calculator activităţi de proiectare asistată de calculator Se consultă cu alţi specialişti pentru a implementa procedurile de operare, a rezolva defecţiunile sistemului şi pentru a oferi informaţii tehnice Verifică şi analizează propunerile de design ale clienţilor, specificaţiile tehnice, manualele şi alte date pentru a evalua fezabilitatea, costul şi necesităţile de întreţinere ale proiectelor sau aplicaţiilor Specifică componentele sistemului sau modifică produsele pentru a se asigura că acestea sunt în conformitate cu planul sau schiţa tehnică şi specificaţiile referitoare la funcţionarea produsului respectiv Studiaza, schiteaza, evalueaza, instaleaza, opereaza si se ocupa de intretinerea produselor,echipamentelor, proceselor şi a sistemelor mecanice pentru ca acestea să corespundăcerinţelor şi principiilor inginereşti Investigheaza erorile si dificultatile care apar in functionarea echipamentelor pentru a diagnostica cauza acestora şi pentru a face recomandările necesare personalului care se ocupăcu întreţinerea acestor produse şi echipamente Controleaza si verifica instalarea, modul de operare, de intretinere si de reparare al masinilor si echipamentelor pentru a se asigura ca acestea sunt instalate si functioneaza conform specificatiilor tehnice

Requirements

Studii superioare si pregătire profesională în domeniu. -Cunoştinţe bune de operare Microsoft Office -Cunoaşterea limbii engleze constituie un avantaj -Persoană cu bune abilităţi de planificare, organizare şi comunicare -Persoană foarte bine organizată, meticuloasă, contrată pe respectarea termenelor şi încadrarea în bugete.

Restrictions

Minimum education level required Bachelor's degree

Required foreign languages English

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite