ANALIST TRANSPORT & DISTRIBUTIE
SC TGV Mobil Curier SRL
Chitila
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cunostinte foarte bune de Microsoft Office (in special Excel)

Persoana organizata, analitica, atenta la detalii

Orientare catre client

Flexibilitate

Studiile superioare si experienta de lucru in transportul rutier reprezinta avantaje

Descrierea jobului

Verifica bazele de date cu cursele efectuate, verifica corectitudinea datelor introduse de catre dispeceratul de transport, intocmeste anexele facturilor de transport, le transmite clientilor si rezolva diferentele fata de bazele de date ale clientilor

Monitorizeaza procesele de returnare a ambalajelor si documentelor de livrare catre clienti si ia masurile necesare pentru remedierea neconformitatilor

  • Gestioneaza politele de asigurari auto (RCA, CASCO, marfa), autorizatiile si licentele aferente parcului auto, mentinand evidenta corecta si completa a documentelor expirate / in curs de expirare;
  • intreprinde actiunile necesare pentru innoirea acestora

    Calculeaza consumurile de combustibil, compara cu consumurile normate si raporteaza managementului deviatiile fata de consumul normat

    Calculeaza si raporteaza indicatorii de performanta a flotei de vehicule

    Raportați această lucrare