Electrician intretinere si reparatie joasa tensiune
PET STAR HOLDING SA
Slobozia
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Scoala profesionala sau liceu cu diploma de bacalaureat

Certificat de calificare in meseria de electrician

Apt efort fizic si psihic

Autorizatia de electrician valabila, emisa de ANRE, constituie un avantaj

Descrierea jobului

Este responsabil de buna functionare a alimentarii cu energie electrica si a conditiilor electrice de functionare (inclusiv impamantare) a punctelor ce-i vor fi incredintate spre executie sau pentru operatiuni de mentenanta

Executa instalatii electrice, de joasa tensiune, in limita competentelor conferite de autorizatia detinuta, pentru orice locatie noua a companiei

Puneri in functiune de UPS uri, sisteme de curent continuu, grupuri electrogene, etc

Face necesarul de material solicitand sa fie aprovizionat la timp cu tot ce este necesar executarii lucrarii

Raspunde de sculele, utilajele, aparatele, dispozitivele, uneltele etc. pe care le are in dotare

Intrerupe tensiunea si separa instalatia sau partea de instalatie, dupa caz, la care urmeaza sa lucreze

Verifica lipsa tensiunii si legarea imediata a instalatiei sau a partii de instalatie la pamant si in scurt circuit

Identifica instalatia sau partea din instalatie in care urmeaza a se lucra

Se asigura impotriva accidentelor de natura neelectrica care ar putea surveni pe parcursul executarii lucrarii

Raportați această lucrare