Inginer de proces
LUGERA & MAKLER SRL
Oradea
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam un super Inginer de Proces pentru clientul nostru, o companie in continua dezvoltare, parte a unui important grup din Europa din domeniul injectiilor maselor plastic.

Cerinte :

  • Studii superioare finalizate in domeniul tehnic;
  • Experienta intr-un post similar sau in departamentul tehnic al unei firme din domeniul automotive;
  • Experienta in managementul proiectelor constituie un avantaj;
  • Cunostinte de interpretare a desenelor tehnice;
  • Persoana riguroasa, capabila sa inteleaga un proces la nivel dе flux dе productie;
  • Gandire rationala si logica, dе tip argumentativ;
  • Cunostinte solide de Microsoft Office;Limba Engleza nivel avansat;
  • Responsabilitati :

  • Elaborarea unui plan etapizat si detaliat al proiectelor noi;
  • Definirea, intocmirea si gestionarea documentatiilor unui proiect;
  • Realizarea si sustinerea prezentarilor de proiecte;
  • Implementarea si coordonarea tuturor procedurilor cerute de clientii din industria automotive;
  • Gestionarea solutiilor pentru imbunatatirea proceselor de productie si propunerea de scenarii pentru imbunatatirea acestora;
  • Gestionarea modificarilor, a calendarului si a costurilor proiectului utilizand tehnicile de verificare adecvate;
  • Coordonarea resurselor interne pentru executarea proiectelor in termenii agreati;
  • Stabilirea si mentinerea relatiilor cu clientii, furnizorii si colegii din departamentele implicate;Elaborarea rapoartelor, statisticilor si studiilor de fezabilitate necesare in initierea si dezvoltarea de proiecte noi.

    PR / 020089)

    Raportați această lucrare