Trainer Tehnic
thyssenkrupp Bilstein SA - SIBIU
Sibiu
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii tehnice; preferabil electromecanica sau operare CNC si intelegerea proceselor aplicabile
  • Cunostinte foarte bune de operare PC MS Office (Excel, PPT, Outlook)
  • Certificat de Formator, reprezinta avantaj
  • Limba engleza, conversational
  • Abilitatati de transfer informatii cunostinte si compentente
  • Abilitati de comunicare si relationare eficienta la diferite nivele
  • Bun organizator cu abilitati de planificare timp si resurse
  • Pasiune pentru invatare inclinatie catre imbunatatire continua, optimizare procese
  • Persoana energica entuziasta si asertiva
  • Descrierea jobului

  • Analiza nevoilor de formare din departamentele tehnice. Urmarirea si realizarea planului anual de training tehnic si a formarilor interne;
  • Identifica si stabileste nevoile de instruire si periodicitatea acestora impreuna cu sefii de department / sefii de linie
  • Ofera suport in planificarea si realizarea scolarizarilor tehnice
  • Contribuie la construirea politicilor si procedurilor de scolarizare si instruire a personalului si se asigura de implementarea acestora
  • Isi formeaza si consiliaza o echipa de instructor in productie pe diferite tipuri de post;
  • Urmareste eficacitatea instruirilor si a formatorilor
  • Coordoneaza activitatea de practica, invatamant dual, pentru specializarile electromecanic si operator CNC;
  • Se asigura de respectarea curiculei relevante , stabileste planul de activitati practice impreuna cu sefii departamentelor operationale relevante astfel incat la sfarsit de an scolar elevii sa dobandeasca cunostintele si abilitatile necesare
  • Organizeaza locul de munca in Training Center pentru elevi si nu numai
  • Sprijina Sefii de linie si de formatie in procesul de inductie si evaluare a noilor angajati direct productivi
  • Elaboreaza cu acestia Induction Checklist al formarilor necesare pentru fiecare tip de post si se asigura ca noii angajati sunt instruiti conform postului lor
  • Implicare in programul de onboarding al companiei.
  • Raportați această lucrare