Operator Distribuţie Gaze Naturale (128621)
Delgaz Grid S.A.
Suceava
‎în urmă cu 19 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Educaţie necesară : Studii medii tehnice / profesionale / generale + specializare la locul de muncă

Experienţă practică necesară : Minim 1 an în instalaţii; autorizare ANRE gr. EGIU-EGD

Cunoştinţe obligatorii cerute de legislaţie : NTPEE în vigoare

Altele : Permis de conducere categoria B; disponibilitate de adaptare a programului de lucru la cerinţele postului

Descrierea jobului

  • Revizia reţelelor de gaz (conducte, branşamente, vane şi cămine de vană); revizia staţiilor de reglare-măsurare;
  • Întreţinerea stării de funcţionare a răsuflătorilor existente prin curăţirea lor; completarea răsuflătorilor lipsă prin plantarea altora noi sau aducerea la cota zero a celor existente dar astupate;
  • Realizezi operațiuni aferente lucrărilor de remediere a defectelor din sistemul de distribuţie al gazelor, inclusiv întreruperea / reluarea alimentării cu gaz;
  • asamblezi, montezi, administrezi, repari şi testezi sistemele de distribuţie gaz metan şi a echipamentelor adiacente;
  • Execuţi probele de presiune şi de etanşeitate pentru reţele de gaze aferente lucrărilor de investiţii / mentenaţă; punerea în funcţiune a instalaţiilor de utilizare gaze naturale;
  • deconectarea / conectarea clienţilor;
  • Realizezi operaţiuni aferente lucrărilor de intervenţie, în consemn la domiciliu sau la program normal de lucru, conform programării, ori la solicitarea şefului de formaţie;
  • Sigilezi / desigilezi puncte de ardere, contoare, regulatoare, etc. verifici contoarele de gaz (index, stare tehnică, funcţionare);
  • montezi / demontezi contoarele de gaz aferente lucrărilor de mentenaţă, conexe şi investiţii; realizezi operaţiuni aferente lucrărilor de construcţii montaj pentru lucrările de investiţii reţea (ex.

    montare / înlocuire branşament, devieri / înlocuiri / extinderi de conductă); realizezi manevre în reţele de distribuţie pentru punerea în funcţiune de branşamente / conducte aferente lucrărilor de investiţii

    Ce îţi oferim

  • Pachet salarial atractiv;
  • Premiu de performanţă;
  • Tichete de masă;
  • Asigurare privată de sănătate;
  • Pensie facultativă;
  • Primă de vacanţă.
  • Raportați această lucrare