Mid Windows System Engineer
Be in IT
Bucharest, Romania
4 zile în urmă
source : Just Join IT

MECM (regular)

Active Directory (regular)

Powershell (regular)

MS SQL Server (regular)

Windows Server (regular)

Be in IT to firma rekrutacyjna, wyspecjalizowana w poszukiwaniu Specjalistów z branży technologii informatycznych. Obecnie poszukujemy osoby na stanowisko : Mid Windows System Engineer.

Zakres obowiązków :

  • Długofalowa współpraca z polską firmą IT, specjalizującą się w zapewnieniu infrastruktury serwerowej dla zewnętrznych klientów, dużych i topowych marek e-commerce.
  • Bieżąca konfiguracja serwerów opartych na Windows Server, projektowanie i wdrażanie nowych usług, automatyzacja procesów, konfiguracja w zakresie modułów zarządzania (między innymi iLO, iDRAC, UEFI / BIOS), podstawowa diagnostyka serwerów fizycznych na potrzeby zgłoszeń serwisowych.
  • Pełnienie roli Mid Inżyniera w 4-osobowym zespole (2x Junior, 1x Mid, 1x Senior),
  • Konfigurowanie oraz diagnostyka ruchów sieciowych w środowisku Windows.
  • Stack : Windows Server, MS SQL Server, Active Directory, PowerShell (zaawansowany), MECM (SCCM, SCOM), administracja Cloud (Azure / AWS), load-balancing (NLB / DNS / cloud L4, L7, harware), DNS, Hyper-V, IIS, RDS, kopie zapasowe, backup danych, Microsoft Exchange, Sharepoint (365 oraz on-premises), Standard, Enterprise, narzędzia do automatyzacji instalacji Windows 10 / 11 i Windows Server, licencjonowanie produktów.
  • Oczekujemy :

  • Co najmniej 3 / 4-letnie doświadczenia na stanowisku Inżyniera Windows lub Inżyniera Systemowego z Windowsem.
  • Doświadczenie w projektowaniu i wdrażanie rozwiązań opartych o Windows Server, umiejętność konfiguracji i diagnostyki serwera Windows.
  • Wiedza z zakresu konfiguracji sieci oraz diagnostyki, metod monitorowania i szyfrowania ruchu sieciowego w środowisku Windows, wiedza z zakresu Active Directory (m.
  • in. bezpieczeństwo, replikacja, GPO, ADCS).

  • Praktyczna znajomość PowerShell.
  • Doświadczenie we wdrażaniu i zarządzaniu MECM (SCCM, SCOM).
  • Umiejętność projektowania i rozwiązywania problemów z load balancingiem (np. : NLB, DNS, cloud L4 i L7, hardware).
  • Wiedza na temat bezpieczeństwa serwerów DNS.
  • Znajomość zaawansowanych funkcji Hyper-V, IIS, RDS.
  • Doświadczenie w konstruowaniu oraz udoskonalaniu polityk kopii zapasowych w ramach środowisk opartych o produkty firmy Microsoft.
  • Rozumienie i umiejętność adresowania głównych problemów związanych z backupem danych i serwerów w złożonych środowiskach bazujących na rozwiązaniach Microsoft.
  • Doświadczenie w zarządzaniu i projektowaniu środowisk Microsoft Exchange oraz SharePoint (Microsoft 365 oraz on-premises).
  • Doświadczenie w budowaniu oraz zarządzaniu wysokodostępnymi środowiskami Microsoft SQL Server.
  • Znajomość zaawansowanych funkcji wersji Standard i Enterprise.
  • Umiejętność identyfikacji i rozwiązywaniu problemów wydajnościowych produktów Microsoft.
  • Znajomość narzędzi do Automatyzacji Instalacji Windows 10 / 11 i Windows Server (WDS, ADK, MAP, DSC, User Stage Migration Tool, ARM Templates).
  • Znajomość modelu licencjonowania produktów Microsoft.
  • Znajomość języka angielskiego (B1 / B2) pozwalającej na swobodną komunikację z klientem.
  • Oferujemy :

  • Długofalowa współpraca na podstawie B2B, z widełkami w przedziale 10 000 - 15 000 PLN netto miesięcznie + VAT + 28 dni płatnego urlopu rocznie.
  • Umowa bezpośrednio z firmą.
  • Sprawny proces rekrutacyjny - jedno, maksymalnie dwa spotkania techniczne online.
  • Możliwość współpracy w pełni zdalnej, z okazjonalnymi wizytami w biurze w Poznaniu + onboarding.
  • Narzędzia niezbędne do współpracy (laptop, telefon, Internet mobilny + wewnętrzna wypożyczalnia sprzętu, dzięki której możesz wyposażyć stanowisko pracy na HO - od biurka, przez słuchawki po lampę).
  • Duża porcja praktycznej wiedzy (m.in. szkolenia wewnętrzne i zewnętrzne, wewnętrzna baza wiedzy).
  • Budżet na rozwój i uczestnictwo w konferencjach.
  • Prywatna opieka medyczna LuxMed.
  • Kafeteria MyBenefit (ponad 5000 sklepów i usług, z których sam możesz wybrać swoje benefity).
  • Imprezy integracyjne! : )
  • Raportați această lucrare