Inginer Constructii Hidrotehnice - Ofertare
SC EDAS EXIM SRL
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Cautam Inginer Constructii Hidrotehnice - Ofertare !

Cerinte :

  • Studii superioare in domeniul constructiilor;
  • Minim 5 ani experienta in ofertare in domeniul constructiilor hidrotehnice, aductiuni de apa, retele de apa potabila, retele de canalizare, statii de tratare si epurare;
  • Experienta in studierea documentatiilor tehnice (proiecte tehnice, studii de fezabilitate, etc.) si analizarea acestora inclusiv formularea de solicitari de clarificare catre Autoritatile Contractante / Beneficiari;
  • Experienta in intocmirea metodologiilor de lucru / PTE / planuri de calitate - necesare conform documentatiilor de atribuire;
  • Intocmirea raspunsurilor la solicitarile de clarificare emise pe parcursul licitatiilor de catre Beneficiari;
  • Cunostinte avansate privind utilizarea aplicatiilor Microsoft Office (Word, Excel);
  • Cunoasterea legislatiei / reglementarilor specifice domeniului de activitate : achizitii publice, proiectare si executie de lucrari, autorizarea lucrarilor de constructii.
  • Reprezinta avantaj :

  • Experienta in estimarea costurilor / cheltuielilor de executie si intocmirea devizelor in programe specializate;
  • Experienta in intocmirea de grafice de executie (diagrame Gantt) cu ajutorul aplicatiilor software;
  • Cunostinte utilizare AutoCad.
  • Descrierea jobului

  • Studierea documentatiilor tehnice si analiza acestora (proiecte tehnice, studii de fezabilitate, etc.) inclusiv formularea de solicitari de clarificare catre Autoritatile Contractante / Beneficiari
  • Intocmirea metodologiilor de lucru / PTE / planuri de calitate - necesare conform documentatiilor de atribuire
  • Intocmire ofertelor tehnice in vederea participarii la licitatii publice / private;
  • Analize / evaluari / calcule economice preliminare in vederea estimarii costurilor / cheltuielilor de executie;
  • Intocmire grafice / programe de executie cu alocare de resurse, identificare puncte cheie (jaloane) si evidentiere drum critic;
  • Elaborare rapoarte scrise conform solicitarilor beneficiarilor.
  • OFERTA (bonusuri, beneficii) :

  • Pachet salarial atractiv;
  • Laptop, telefon mobil;
  • Mediu de lucru placut si dinamic.
  • Raportați această lucrare