Technician mentenanta auto
Selgros Cash & Carry
Suceava, Romania
1 zi în urmă
source : MyNextJob

Descrierea postului :

  • asigură și menține relația cu furnizorii de autoturisme și prestatorii de servicii de reparații;
  • face propuneri de achiziții de autoturisme și piese auto și asigură achiziția și înmatricularea / radierea acestora;
  • asigură respectarea reglementărilor legale în vigoare privind transporturile rutiere;
  • asigură starea tehnică corespunzătoare a vehiculelor;
  • asigură documentele prevăzute de lege la efectuarea operațiunilor de transport rutier;
  • ține evidența documentelor de transport, a diagramelor tahograf;
  • înregistrează cheltuielile pentru reparații auto;
  • ține evidența cheltuielilor aferente parcului auto al companiei;
  • coordonează activitatea de întreținere și reparații la autoturismele din firmă;
  • verifică prin sondaj reparațiile efectuate de către centrele de reparații auto;
  • acordă asistență tehnică utilizatorilor parcului auto.
  • Cerinţe :

  • Studii tehnice de preferat în domeniul autovehiculelor rutiere
  • Cunoștințe tehnice temeinice cu privire la autovehicule
  • Cunoștințe în domeniul pieței auto
  • Cunoştinţe avansate de MS Office (Outlook, Excel, Word), sisteme informatice
  • Cunoștințele de utilizare SAP / Baze de date reprezintă un avantaj
  • Cunoștințe de limbi străine, nivel avansat (germană și / sau engleză)
  • Gândire organizată, analitică şi flexibilă
  • Abilități foarte bune de organizare, planificare și atenție la detalii
  • Abilităţi de comunicare şi lucru în echipă
  • Oferta (bonusuri, beneficii) :

  • salariu atractiv și tichete de masă;
  • beneficii* : Crăciun, Paște, zi de naștere, asigurare privată de sănătate;
  • training de specialitate;
  • oportunitatea unei cariere intr-o companie multinațională;
  • sistem informatic performant si logistica moderna
  • acordarea beneficiilor este condiționată de îndeplinirea unor perioade de vechime în cadrul companiei conf. CCM la nivel de unitate.
  • Raportați această lucrare