Director Achizitii
LUGERA & MAKLER SRL
Brasov
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Pentru clientul nostru, companie specializata in domeniul constructiilor, angajam Director Achizitii.

  • Studii superioare finalizate in domeniul tehnic / economic;
  • Experienta relevanta pe o pozitie manageriala, cu experienta in administrarea bugetelor si in managementul aprovizionarii;
  • Bune abilitati de vanzare si negociere;
  • Permis de conducere categoria B.

    Descrierea jobului

  • Negocierea preturilor, calitatii si facilitatilor contractuale, precum si incheierea contractelor de achizitii cu furnizorii de materii prime, materiale si servicii;
  • Mentinerea parteneriatului si a corespondentei cu furnizorii externi si interni;
  • Organizarea unei aprovizionări ritmice si la timp in cantitatile necesare cu respectarea standardelor de calitate;
  • Identificarea furnizorilor, evaluarea furnizorilor traditionali si identificarea de solutii alternative;
  • Monitorizarea, analiza si raportarea activitatii de achizitii;
  • Verificarea documentelor aferente comenzilor de aprovizionare lansate (facturi, documente de calitate si conformitate);
  • Elaborarea rapoartelor cu privire la cheltuiel, la nivel de companie si pe ficare directie de business.

    Intocmirea previziunilor aferente departamentului de achizitii.

    No : PR / 020200

    Raportați această lucrare