Instructional Designer
ALTFACTOR
Galati ,Romania
1 zi în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

ALTFACTOR angajează 3 Instructional Designeri care să se alăture echipei ce elaborează scenariile didactice pentru materialele educaționale pe care firma le dezvoltă.

Candidații ideali au experiență practică în educație (cadre didactice sau formatori) și au pregătire specifică în domeniu pe care o pot proba.

Cunosc nemijlocit exigențele și rigorile pe care le impune procesul didactic, dar rămân deschiși către noi metode și strategii educaționale.

Sunt familiarizați cu principiile e-learning și au folosit resurse multimedia pentru predare / testare.

Căutăm profesioniști în educație cu experiență în proiectarea de materiale didactice, indiferent dacă sunt destinate să fie folosite fie la clasă sau on-

line, utilizând elemente multimedia (film, prezentare, animație, imagini, sunete, etc). Trebuie să aibă abilități foarte bune de comunicare verbală și în scris în Limba Română, capacitatea de a prelucra, sintetiza și prezenta explicit informații.

Trebuie să cunoască și să folosească la nivel mediul Limba Engleză, o certificare nivelului de cunoștințe fiind un avantaj.

E un avantaj să fi lucrat în cadrul unor echipe de proiect (ex. în proiecte cu finanțare europeană), participarea în proiecte care au inclus și componente de e-learning fiind un avantaj.

Activitatea se desfășoară la sediul firmei din Galați, Str. Portului nr. 23, Parcul pentru Tehnologia Informației.

Responsabilități principale :

  • realizează analiza cerințelor legate de soluția de instruire care va fi proiectată și dezvoltată;
  • colaborează cu experți externi în procesul de realizare a materialelor de curs;
  • identifică strategiile, metodele, instrumentele și activitățile didactice adecvate în raport cu nevoile identificate;
  • elaborează scenariul didactic pentru materialele de instruire pe care le proiectează;
  • oferă asistență echipelor de dezvoltare și comerciale la elaborarea de documentații cu privire la proiectarea didactică a materialelor de instruire.

    CERINTE

  • absolvent de studii universitare, specializări în domeniul educației (specializările în domeniul educației în sistem e-learning constituie un avantaj);
  • min 5 ani experiență ca și formator sau cadru didactic; experiența ca profesor în ciclul gimnazial este un avantaj;
  • experiență practică în proiectarea și elaborarea de materiale educaționale care să fie dovedită cu portofoliul personal;
  • competențe bune de utilizare PC, la nivel de absolvent ECDL (utilizarea de programe de grafică, dezvoltare multimedia este un avantaj) ;
  • cultură multimedia solidă și experiență practică în utilizarea multimedia ca resursă educațională;
  • abilități foarte bune de comunicare;
  • spirit organizat și orientat către rezultat.

    OFERTA

  • pachet salarial individualizat, în funcție de experiență;
  • pentru persoanele din afara județului se poate asigura relocarea în Galați;
  • condiții de lucru într-un ambient foarte plăcut, într-o echipă tânără, ce apreciază provocarile și soluțiile inteligente;
  • oportunități de perfecționare ;
  • posibilitatea construirii unei cariere într-un colectiv creativ și profesionist.

    OBSERVATII

    Doar persoanele selectate vor fi contactate.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite