INSPECTOR SSM/PSI/MEDIU
HR BUSINESS CONSULTANCY MANAGEMENT SRL
Romania
26 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare (preferabil tehnice);
  • Cerinte minime de pregatire in domeniul SSM si cel legat de mediu (cel putin la nivel mediu conform legislatiei SSM si a celei de mediu);
  • 1-3 ani experienta in SSM, SU, mediu;
  • Cunostinte relevante in domeniul legislatiei SSM / SU / Mediu;
  • Bune cunostinte Microsoft Office : Word, Excel

    Ordonat, flexibil, organizat

    Are reale abilitati de comunicare

    Descrierea jobului

  • Organizeaza activitatile de prevenire si protectie;
  • Elaboreaza, actualizeaza si gestioneaza documentatiile specifice protectiei muncii prevazute de legislatia in vigoare. Aplica reglememtarile si normele legislative in vigoare referitoare la sanatatea si securitatea Muncii, protectia si prevenirea riscurilor de incediu.

    Intocmeste si actualizeaza periodic normativul intern de acordare a echipamentelor individuale de protectie.

    Actualizeaza planul de prevenire si protectie in caz de incendiu.

  • Promoveaza o politica a sanatatii si securitatii in munca;
  • Responsabil instruirea personalului in ceea ce priveste probleme de securitate si sanatate in munca;
  • Responsabil asigurarea echipamentelor individuale de protectie, prevenirea accidentelor de munca si mentinerea starii de sanatate a personalului;
  • Investigheaza cauzele producerii accidentelor de munca si a imbolnavirilor profesionale;
  • Propune atribuţii în domeniul securităţii şi sănătăţii în muncă, ce revin lucrătorilor, care sa se consemneze în fişa postului, cu aprobarea angajatorului.

  • Gestioneaza documentele sistemului integrat calitate / mediu al compartimentului;
  • Elaboreaza,distribuie, pastreaza, modifica procedurile sistemului integrat de mediu al societatii si se asigura ca sunt respectate de personalul compartimentului;
  • Inlocuieste documentele perimate cu cele in vigoare si pastreaza documentele mentionate in procedura controlul inregistrarilor;
  • Urmareste implementarea actiunilor corective propuse sau rezultate in urma auditurilor;
  • Efectueaza audituri interne daca are pregatirea respectiva.

  • Participa la identificarea periodica a aspectelor de mediu, determinarea semnificatiei lor, stabilirea obiectivelor specifice si crearea programelor de management de mediu;
  • Verifica tinerea sub control a aspectelor de mediu;
  • Gestioneaza si controleaza materialele si deseurile;
  • Verifica indeplinirea obiectivelor cuprinse in programele de mediu ce revin compartimentului din care face parte;
  • Participa la dezvoltarea si implementarea planurilor de pregatire si raspuns in situatii de urgenta;
  • Face propuneri pentru elaborarea unor noi proceduri operationale si instructiuni de lucru necesare optimizarii activitatilor de protectie a mediului.

    Beneficii :

    Salariul aferent postului platit intotdeauna la timp.

    Transportul salariatilor este asigurat de companie avand punct de intalnire la statia de metrou Republica.

    Masa de pranz asigurata de catre companie.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite