Customer service representative
ACP Air Conditioning Products
Otopeni, Romania
‎în urmă cu 3 ore
source : BizooJobs

Descrierea postului

  • Preferabil studii superioare tehnice HVAC;
  • Experienta in Customer Service / Call Center / Ofertare;
  • Abilitati in intelegerea si folosirea sistemelor de gestiune integrate;
  • Cunoasterea rolului documentelor comerciale si non comerciale : factura, aviz, factura proforma, etc.;
  • Disponibilitate de a lucra in paralel cu informatii diferite, atentie la detalii si acuratete in activitate;
  • Atitudine orientata catre client;
  • Dorinta de a invata, fire energica si impicata;
  • Cunostiinte medii de limba engleza.
  • Cerinte

  • Analizeaza cereri de oferta si emite oferte clientilor, in functie de solicitari;
  • Mentine legatura cu clientii si preia solicitarile si comenzile transmise de acestia prin email sau telefon;
  • Face follow-up la oferte;
  • Verifica sistemul de gestiune integrat pentru colectarea de informatii referitoare la procesarea corecta a comenzilor sau existenta stocului;
  • Introduce si proceseaza comezile cu acuratete in sistemul integrat;
  • Actualizeaza date in sistem, introduce coduri produse si / sau clienti, actualizeaza baza de date clienti;
  • Intelege si comunica clar si concis detaliile / instructiunile de livrare, transmite catre Depozit datele necesare comenzilor;
  • Urmareste stadiul de livrare al comenzilor si infomeaza clientii asupra termenelor de livrare;
  • Ofera informatii generale referitoare la produse, atat clientilor externi cat si celor interni;
  • Respecta toate procedurile interne si politica companiei.
  • Oferta (bonusuri, beneficii)

    Va rugam sa ne transmiteti CV-ul la adresa office acp.ro.

    Va asteptam in echipa ACP!

    Raportați această lucrare