Inginer mecanic(debutant) - Departament Achizitii
S.C.Azomures S.A.
Romania
9 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Absolvent studii superioare tehnice (avantaj specializarea Mecanica);
  • Abilitati tehnice;
  • Capacitate de concentrare;
  • Spirit de echipa, mobilitate in actiune, rezistenta la stres;
  • Abilitati de negociere, organizare si planificare, de comunicare si relationare cu furnizorii;
  • Capacitate si dorinta de a invata;
  • Cunostinte operare PC - pachet Office;
  • Cunostinte SAP - reprezinta avantaj.
  • Descrierea jobului

  • Intocmirea documentatiei si organizarea licitatiilor aferente achizitiilor de materii prime, echipamente, utilaje specifice activitatii Azomures;
  • Colaborarea cu furnizorii din portofoliu pentru dezvoltarea unor produse / servicii noi;
  • Intocmirea, analizarea, negocierea si concluzionarea contractelor comerciale;
  • Intretinerea corespondentei aferente derularii contractelor;
  • Prospectarea pietei pentru identificarea de noi furnizori / producatori;
  • Analizarea ofertelor din punct de vedere comercial.
  • Beneficii :

  • Program personalizat de training și dezvoltare în vederea ocupării unui post de specialist în Azomureș,
  • în domeniul Achiziții.

  • Dezvoltarea aptitudinilor tehnice si dobandirea de cunostinte specifice industriei;
  • Mentori care sustin formarea ta profesionala si consiliere in cariera;
  • Accesul la tehnologii moderne, unice in industrie;
  • Promovare pe pozitii cheie in cadrul companiei;
  • Pachet de servicii medicale;
  • Facilitati sportive.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite