Specialist Salarizare
LUKOIL ROMANIA S.R.L.
Bucuresti
6 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare economice;
  • Experienta minim 5 ani pe un post similar, cu administrare si salarizare personal de minim 2000 de salariati;
  • Foarte bune cunostiinte privind legislatia muncii si sistemul roman de salarizare;
  • Cunostiinte foarte bune de operare PC, experienta in utilizarea aplicatiilor informatizate de payroll;
  • Cunoasterea buna a limbii engleze;
  • Fire organizata, ordonata;
  • Putere de concentare, seriozitate,
  • Constiinciozitate, atitudine proactiva, comunicativitate.
  • Descrierea jobului

  • Calculul salariilor, concediilor, sporurilor si indemnizatiilor cuvenite, inclusiv al indemnizatiilor pentru prestatii de asigurari sociale (concedii medicale, maternitate) si al impozitelor si contributiilor aferente;
  • Intocmirea statelor de plata, a centralizatoarelor cu impozitele si contributiile datorate statului;
  • Intocmirea si depunerea declaratiilor privind obligatiile catre institutiile abilitate in termene legale precum si a fiselor fiscale;
  • Elaborarea si eliberarea diferitelor tipuri de adeverinte pentru salariati;
  • Intocmirea situatiilor si a rapoartelor interne solicitate de conducerea societatii.
  • Raportați această lucrare