Coordonator vanzari rezidentiale D2D
UPC Romania
Romania
27 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de cel putin 1 an in vanzari directe;
  • Experienta de cel putin 1 an in coordonare echipe vanzari;
  • Experienta in domeniul comunicatiilor prin cablu si / sau comunicatiilor electronice este un avantaj;
  • Cunostinte foarte bune de lucru cu calculatorul (Excel, Word, PowerPoint, aplicatii specifice asociate pozitiei);
  • Cunostinte de limba engleza;
  • Abilitati excelente de lider si management al vanzarilor;
  • Abilitati de comunicare; flexibilitate, deschidere la sugestii, gandire pozitiva;
  • Foarte bune abilitati de formare, dezvoltare si motivare a echipelor;
  • Disponibilitate pentru activitate de teren, specifica vanzarilor D2D;
  • Permis de conducere, categoria B.
  • Descrierea jobului

  • Coordoneaza echipele de agenti de vanzari, care asigura vanzarea serviciilor companiei, in regiunea alocata;
  • Asigura executia, de catre echipa de agenti de vanzari, a obiectivelor de vanzari stabilite cu superiorul direct, pentru regiunea alocata;
  • Monitorizeaza evolutia agentilor din echipa si sustine actiunile necesare in vederea atingerii obiectivelor de vanzari;
  • Se asigura de indeplinirea si depasirea constanta a obiectivelor de vanzari de catre echipa de agenti pe care o coordoneaza;
  • se asigura ca fiecare agent de vanzari din echipa alocata isi atinge si depaseste in mod constant obiectivele stabilite;
  • Este responsabil de implementarea si executarea strategiei de vanzari residentiale in cadrul echipei de agenti pe care o coordoneaza;
  • Se implica in procesul de recrutare si dezvoltare al echipei de agenti D2D pe care o coordoneaza;
  • Este responsabil de stabilirea si implementarea celor mai bune practici de relationare cu clientii UPC, in cadrul echipei pe care o coordoneaza, pentru a asigura relatii de calitate cu clientii si prospectii, eficienta in vanzari si imaginea pozitiva a companiei.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite