SALES REPRESENTATIVE CAFEA ALFREO
SC FLEXPRESSO SRL
Piatra Neamt
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta de minim un an in vanzari, de preferat in B2B si / sau FMCG;
  • Abilitati de comunicare adaptive functie de interlocutor;
  • Buna orientare in spatiu;
  • Bun conducator auto, permis auto catg. B;
  • Abilitati de negociere si vanzare;
  • Dorinta de a castiga bine, corect, serios, cinstit, responsabil, loial, ordonat, bine organizat;
  • Prezenta placuta si ingrijita;
  • Sa utilizeze si sa respecte standardele companiei;
  • Disponibil la delegatii pe perioade mai lungi de timp.
  • Descrierea jobului

  • Realizarea portofoliului de clienti in zona alocata, din perspectiva construirii unor relatii comerciale pe termen lung;
  • Gestionarea relatiei cu clientul atat din perspectiva vazarii cat si a incasarii;
  • Planificarea impreuna cu managerul de dezvoltare, precum si realizarea unor obiective specifice pentru zona alocata;
  • Deschiderea de zone noi impreuna cu echipa de dezvoltare;
  • Elaborarea unui plan de afaceri pentru dezvoltarea si mentinerea relatiilor cu clientii, respectand politica comerciala a companiei;
  • Realizarea tintelor de vanzari, a parametrilor cantitativi si calitativi transmisi prin schema de bonus sau alte instrumente de lucru precum si a altor obiective stabilite de directorul de zona;
  • Efectuarea de rapoarte si analize despre activitatea desfasurata precum si transmiterea lor la termenele stabilite;
  • Înlocuirea agenților de distribuție din zona alocată, pe perioada concediilor de odihnă sau in alte situații în care este nevoie.
  • Oferta(bonusuri, beneficii) :

  • Pachet salarial foarte atractiv functie de rezultate;
  • Instruire initiala si periodica facuta de specialisti;
  • Masina, telefon de serviciu.
  • Monitorizarea informatiilor despre concurenta si a modificarilor aparute in activitatea clientilor.
  • Raportați această lucrare