Reprezentant zonal BUZAU, VRANCEA, GALATI, BRAILA, COVASNA
Global Design s.r.l. Suceava
Focsani
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Minim doi ani, experienta in domeniul vanzarilor pentru materiale si accesorii folosite in industria mobilei si cunoasterea pietei de profil sunt conditii minime pentru angajare;
  • Abilitati de comunicare : discurs clar si structurat, putere de convingere, ascultare activa, prezenta agreabila, capacitatea de a comunica corect in scris;
  • Ambitie, dorinta de autodepasire, orientare catre rezultate;
  • Atitudine pozitiva, orientata catre clienti si gasirea de solutii;
  • Operare PC la nivel de utilizator mediu;
  • Permis de conducere cu o experienta reala de minim 2 ani, categoria B.

    Se solicita domiciliu in : Buzau , Focsani sau Ramnicu Sarat , sau zona limitrofa, iar judetele in care se isi va desfasoara activitatea sunt : Buzau , Vrancea , Galati , Braila , Covasna .

    Descrierea jobului

    Obiectivul jobului : Incheierea de contracte cu clienti persoane juridice, la sediul acestora; avand ca obiect furnizarea de componente mdf, accesorii si blaturi pentru mobilier,

    Urmarirea activitatii clientilor existenti si extindere aportofoliului de clienti.

    Responsabilitati :

  • contactarea potentialilor clienti in vederea stabilirii intalnirilor de vanzari;
  • identificarea nevoilor clientilor si a oportunitatilor de vanzare;
  • oferirea de solutii adaptate nevoilor clientilor;
  • negocierea si semnarea contractului;
  • raportarea activitatii prin completarea corecta a rapoartelor de activitate si a bazei de date interne.
  • Echipamente de lucru :

  • autoturism de serviciu;
  • telefon;
  • laptop / tablet pc cu acces la internet si e-mail;
  • Beneficii :

  • Salariul stimuleaza performanta. Salariul este platit integral in contul de card al angajatului, fara intarzieri, plati partiale sau aranjamente ce nu respecta legislatia muncii.
  • Comisionare functie de realizari
  • Se asigura programe de training profesional si un suport constant pe parcursul activitatii.
  • Un mediu de lucru placut, intr-o companie sanatoasa din punct de vedere financiar, care isi respecta clientii si angajatii.
  • Raportați această lucrare