Inginer automatist/programator
CONFIDENTIAL
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare tehnice (electrotehnică, electronică, automatică, mecatronică) sau experiență relevantă.
  • Experiență minim 1 an pe un post tehnic preferabil sisteme automate sau programare.
  • Cunoștințe despre :
  • Principiile de baza ale programării sistemelor automate (răspuns in timp al sistemelor, metodologii de programare, programare logica).
  • Principiile de baza hardware si interfațare structura sistemelor, protocoale de comunicație.
  • Cunoștințe generale de funcționare a senzorilor si traductorilor.
  • Familiar cu cel puțin un mediu de programare a PLC-urilor industriale (Schneider, Allen Bradley, Step7, ABB)
  • Descrierea jobului

  • Studii superioare tehnice (electronică, automatică).
  • Experiență 3 ani in programarea sistemelor automate (preferabil Schneider Modicon)
  • Cunoștințe bune de tehnica de calcul (sisteme de operare, TCP / IP, structuri si tipuri de date)
  • Cunoștințe avansate de sisteme cu reglaj automat si sisteme cu PLC.
  • Cunoștințe bune de programare a sistemelor automate cu dorința de îmbunătățire si învățare.
  • Cunoștințe de baza despre HMI.
  • Reprezintă un avantaj cunoștințele despre : Mecanică generala, sisteme de benzi transportoare, sisteme de redundanță, ingineria sistemelor industriale
  • Atenție la detaliu, ordonat în gândire
  • Rezistent la stres, capacitatea de lua decizii sub presiune.
  • Disponibil la deplasări.
  • Raportați această lucrare