Asistent vânzări-ofertare Smart Mobility (Cluj)
KADRA TECH S.R.L.
Turda
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare absolvite (cele tehnice reprezinta avantaj : Inginerie Electrica, Electronica, Automatica);
  • Experienta in activitate de vanzare si interactiune cu clientii;
  • Experienta in activitate de ofertare produse tehnice de 1 an;
  • Foarte bune abilitati de organizare;
  • Bune abilitati de comunicare;
  • Buna capacitate de analiza si sinteza;
  • Capacitate foarte buna de atentie la detalii;
  • Bune cunostinte operare PC (Microsoft Office);
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu.
  • Responsabilitati :

  • Redactarea contractelor comerciale pentru clientii departamentului Smart City (sisteme de management al parcarilor);
  • Ofera suport in procesul de vanzare catre Inginerii de vanzari si Managerului National;
  • Ofera informatii generale referitor la produse precum si informatii asupra caracteristicilor tehnice ale acestora, clientilor / potentialilor clienti care contacteaza firma, prin telefon sau e-mail;
  • Solicita si transmite documentatii tehnice, sesizari si informatii pentru a facilita colaborarea dintre departamentul de vanzari si cel tehnic;
  • Ofera suport in comandarea produselor necesare pentru proiectele de management al parcarilor, catre departamentul de achizitii;
  • Emiterea facturilor proforme catre clienti;
  • Urmareste incasarile clientilor;
  • Tine legatura cu departamentul operational pentru a se asigura ca marfa ajunge la client;
  • Gestioneaza documentele firmei in interactiunea cu depozitul (avize, facturi);
  • Gestionarea si arhivarea intr-un mod organizat a documentatiilor tehnice si a contractelor comerciale;
  • Ofera suport in intocmirea dosarelor administrative pentru procesul de vanzare prin licitatiile publice;
  • Urmarirea licitatiilor publice si informarea echipei in timp util privind documentele solicitate si actualizarile intervenite pe parcursul procesului de licitare.
  • Raportați această lucrare