Analist financiar
NETOPIA mobilPay
București, RO
3 zile în urmă
source : jobs4it

Pentru acest rol, candidatul potrivit este o persoană responsabilă, proactivă, curioasă și atentă la detalii, pasionată de cifre și raportare.

Profilul candidatului potrivit : studii medii sau superioare în domeniul economic; experiența profesională minim 1 an într-

  • un rol similar constituie un avantaj; cunoștințe aprofundate de lucru cu suita MS Office; Excel ninja constituie un criteriu de departajare;
  • atenție distributivă și la detalii; corectitudine și acuratețe în prelucrarea datelor; capacitatea de analiză și sinteză;
  • capacitate de adaptare; orientare spre rezultat (implicare activă în îmbunătățirea performanței proprii, a activităților, proceselor și sistemelor companiei);
  • să ai capacitatea de a lucra în mod independent, dar și în echipă; cunoașterea limbii engleze nivel cel puțin mediu; abordare etică și profesionistă.

  • Responsabilități : generarea situațiilor financiare ce vor servi drept suport decizional pentru management și departamentele de vânzări;
  • participarea la întocmirea situațiilor financiare ale companiei, previziuni / bugete pe termen scurt, mediu și lung; operarea în ERP integrat și descărcarea din acesta a informațiilor relevante pentru generarea rapoartelor;
  • generarea situațiilor pentru sumele din conturile bancare, analize top plăți și încasări ; verificarea, analiza și raportarea în relație cu situațiile financiare ale partenerilor;
  • audit pentru acuratețea înregistrărilor contabile (evidența categoriilor de cheltuieli și venituri, procese AP& AR); operarea extraselor bancare și rapoartelor financiare;
  • oferirea suportului telefonic / e-mail și consultanță partenerilor; generarea documentelor contabilitate; participarea la proiecte de îmbunătățire continuă.

  • Beneficii : mediu de lucru performant, într-o echipă dinamică și de succes; dezvoltare continuă; tichete de masă 15 lei / zi;
  • abonament la o clinica privata; abonament biblioteca online; flexibilitatea programului de lucru. Pentru ca vrem sa te cunoastem mai bine si sa aflam ce te-

    a motivat sa ne scrii, te rugam sa ne trimiti un email la adresa jobs netopia.ro la care sa atasezi CV-ul tau si orice alte informatii relevante despre tine.

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite