PO1 Logistic Specialist
PepsiCo
Bucharest, Romania
6 zile în urmă

Auto req ID : 200630BR

Job Description

Obiectivul general al pozitiei :

Inregistrarea cheltuielilor de transport primar / marketing / materii prime (Bev & Snacks) pe centrele de cost aferente

Responsabilitati principale :

Inregistreaza ( pe centre de cost) cheltuileile de transport in functie de tipul acestora

Verifica si inregistreaza facturile de transport ( conform tarifelor si km.din contractele agreate).

Pregateste rapoarte lunare de cheltuieli de transport.

Intocmeste aplicatii de plata pentru toate tipurile de transport.

Emite PR-uri pentru cheltuielile aferente departamentului

Verifica documentele de livrare pentru fiecare factura emisa de transportator.

Centralizeaza si indosariaza contractele de transport

Qualifications / Requirements

Studii superioare

Abilitati analitice si de comunicare

  • Proactivitate si atitudine pozitiva
  • Cunostinte de operare calculator : Microsoft Office si Excel nilvel mediu / avansat, cunostinte de operare in Power BI reprezinta un plus
  • Cunostinte de limba engleza la nivel mediu

    Experienta in a lucra cu SAP si / sau gTMS reprezinta un avantaj

    Relocation Eligible : Not Applicable

    Job Type : Regular