HEAD OF DELIVERY- Experienta in domeniul IT – software, minim 5 ani
ACTIV RECRUITMENT GRUP
Bucureşti
5 zile în urmă
source : Jobber

Candidatul ideal :

Studii superioare stiinte economice, IT sau domenii conexe.

Experienta in domeniul IT software, minim 5 ani. Experienta in solutii de document management sau platforme fluxuri de lucru constituie un avantaj.

Cunoasterea limbii engleze nivel avansat (scris / vorbit / citit).

Orientare spre client, flexibilitate si adaptabilitate.

Cunostinte MS Office nivel avansat (Outlook, Word, Excel, Power Point) si a tool-urilor de Project Management.

Abilitati analitice, logice si de problem-solving dezvoltate.

Capacitate de organizare, de coordonare implementari proiecte software si de a gestiona eficient timpul.

Abilitati foarte bune de comunicare, experienta in comunicare si gestionare a relatiei cu clientul.

Perseverenta si empatie, rezistenta la stres.Persoana sociabila, comunicativa, persuasiva.

Responsabilitati :

Coordonarea si verificarea activitatii responsabililor de proiecte.

Pregatirea si organizarea sedintelor saptamanale pe proiecte.

Realizare Gantt centralizat pentru proiectele companiei.

Monitorizare Gantt-uri proiecte si incadrarea acestora in coordonatele contractuale de timp, efort si scop, follow up echipa.

Identificarea si semnalizarea riscurilor pe proiecte.

Urmarirea indeplinirii obiectivelor, aplicand masurile corective propuse atunci cand situatia o impune.

Monitorizarea pontajelor membrilor echipei si a repartitiei pe centrele de cost.

Comunicarea zilnicaa actiunilor efectuate, problemelor, next actions.

Asigurarea unui mecanism de verificare interna inaintea livrarilor / inaintea sedintelor cu clientii.

Mentinerea indicatorilor KPI pe milestones livrabile lunare la un procent de minim 75% pentru programatori si consultanti.

Instruiri lunare echipa pentru imbunatatire si eficientizare activitate.

Asigurarea calitatii livrabilelor prin reguli de scriere, review livrabile, manuale si how to-uri, monitorizare indicatori de performanta pentru consultanti, analiza calitativa si cantitativa a activitatii echipei (ex.

re-work, numar si tipuri de bug-uri etc).

Gestionarea cererilor de Presales (evidenta solicitari, raspunsuri).

Gestionarea procedurilor de Change Request si Change Request Intern pentru toate dezvoltarile care se fac la produs, realizarea estimarilor de efort pentru acestea.

Presales, ofertare tehnica si licitatii individual sau impreuna cu echipa de consultanti.

Review si asigurarea calitatii si coerentei tehnice a solutiilor ofertate / matrice de conformitate.

Organizarea intalnirilor cu prospectii si sustinerea de prezentari si demo-uri.

Participarea la intalniri cu clientii sau prospectii alaturi de Head of Consultancy si colectarea de informatii complete in vederea pregatirii ofertei.

Monitorizeaza piata si cerintele, evolutia tehnologiei, oferta de solutii ale competitorilor si reglementarile din domeniu.

Intocmeste intrebari de clarificare catre client, propune mai multe variante de solutii tehnice compatibile cu parametrii ceruti de acesta, in concordanta cu portofoliul propriu de solutii.

Intocmeste documentatia tehnica (propunere tehnica, fise tehnice, alte documente cerute in Caietul de Sarcini).

  • Asigura transferul informatiilor legate de solutia tehnica ofertata catre echipa tehnica si Project Manager in vederea implementarii;
  • impreuna cu acestia identifica modalitati de optimizare si eficientizare ale solutiei ofertate.

    Beneficii :

    Mediu de lucru dinamic, ne mandrim cu o echipa tanara, care are acces la tehnologii moderne.

    Optiuni de dezvoltare si evolutie profesionala.

    Clienti de top la nivel mondial.

    Metodologii de lucru moderne / profesioniste.

    Proiectele noastre sunt atragatoare si de notorietate.

    Pachetul financiar include bonuri de masa, abonament medical la reteaua de clinici private Regina Maria, cadouri de Paste / Craciun, activitati recreative periodice cu echipa).

    Bonusuri de performanta pe proiecte, agreate pentru fiecare proiect in parte si care variaza intre 500 eur si 1000 eur in functie de complexitatea si durata proiectului.

    Din punct de vedere salarial, bugetul alocat acestei pozitii se situeaza in intervalul cuprins intre 1400 2200 eur, in functie de gradul de competenta si de experienta demonstrate.

    Raportați această lucrare