Dispecer transport (Domestic Transport Planner) - Timisoara
FM ROMANIA SRL
Timisoara
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

FM Logistic Romania recruteaza pentru rolul de Dispecer Transport Domestic in Timisoara.

  • Studii superioare finalizate
  • Experiența anterioară în domeniul transporturilor : minim 6 luni
  • Cunoștințe bune de geografie a Romaniei
  • Cunoștințe pachet Office, nivel Excel mediu
  • Abilități de comunicare, organizare și planificare
  • Nivel ridicat de perseverența si rezistenta la stres
  • Descrierea jobului

  • Planifica, organizeaza si controleaza activitatile legate de transportul rutier, astfel incat sa se asigure livrarea marfurilor si respectarea indicatorilor de performanta specifici;
  • Actualizeaza informatiile in sistemele operationale, pe baza datelor primite de la clientii interni si externi cu care pastreaza legatura, astfel incat sa nu fie afectata calitatea serviciilor sau acuratetea procesului de facturare;
  • Monitorizeaza derularea transportului (adresa de incarcare / descarcare, data preluare / livrare marfa, persoana de contact de la punctul de livrare / preluare marfa, colectare, transferul de marfa intre terminale, confimarea finala a incheierii derularii transportului) si organizarea returului de marfa sau documente specifice daca aceste servicii au fost cerute;
  • Pastreaza o legatura stransa cu depozitul pentru a se asigura incarcarea la timp a camioanelor, respectarea termenelor.
  • locatie : Dudestii Noi

    program : 8 : 15 - 16 : 30

    Raportați această lucrare