Payroll Specialist
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Bucuresti
3 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Compania APT este in cautare de persoane pasionate de HR.

Ne marim echipa! Suntem in cautarea unei persoane dornice sa se dezvolte intr-o companie de servicii profesionale, care sa impartaseasca cu noi pasiunea pentru oameni si pentru domeniul resurselor umane.

Cerinte :

  • Experienta intr-un departament de Salarizare;
  • Cunostinte de legislatia muncii (reprezinta un avantaj detinerea unui Atestat Inspector Resurse Umane);
  • Cunostinte avansate de operare Excel;
  • Cunoasterea limbii engleze la nivel avansat;
  • Orientare spre client;
  • Spirit de echipa, corectitudine, responsabilitate;
  • Abilitati foarte bune de comunicare si relationare;
  • Abilitati de organizare si planificare a activitatilor;
  • Atentie la detalii;
  • Capacitatea de a respecta termenele limita şi de a gestiona sarcini multiple.
  • Descrierea jobului

  • Responsabil / a cu gestiunea procesului de administrare de personal conform procedurilor interne specifice ale Beneficiarului / Companiei Client si legislatiei in vigoare;
  • Responsabil cu calculul salariilor si a contributiilor sociale aferente pentru clientii desemnati;
  • Intocmeste statul de plata lunar pentru clientii desemnati;
  • Intocmire Ordine de Plata aferente contributiilor si taxelor;
  • Generare de fluturasi de salarii in format electronic;
  • Intocmire raport privind retinerile din salariu;
  • Intocmire, la cerere, de adeverinte pentru angajati.
  • Executa orice alte sarcini trasate de conducerea Societatii ce au drept scop buna desfasurare a activitatii Departamentului si a Companiei.
  • Raportați această lucrare