Content Manager (m/f/d) în e-commerce
Sportstech Brands Holding GmbH
București
3 zile în urmă

Noi, Sportstech Brands Holding GmbH, suntem o companie de e-commerce în inima Berlinului. Brandurile noastre Sportstech, Bluewheel, Deskfit și Relaxxnow stau pentru echipamente de fitness și bunăstare de cea mai înaltă clasă.

În prezent suntem o echipă foarte motivată, cu peste 300 de angajați din 22 de națiuni. Toți împărtășesc o pasiune pentru inovație.

Avem un grad ridicat de auto-motivare și punem accent pe acest lucru, pentru că lucrăm ca o echipă globală și ne sprijinim reciproc în atingerea întregului nostru potențial.

De exemplu, am fost premiați pentru succesul nostru de către revista Focus ca un campion al creșterii în 2021, în clasamentul de creștere al fondatorilor în top 50 și în FINANCIAL TIMES ca fiind una dintre companiile cu cea mai rapidă creștere din Germania și Europa, în 2021.

Convinge-te și obține o perspectivă despre compania noastră : https : / / youtu.be / kZEI4Kse2BY

Căutăm Manager de Conținut / Content Manager (m / f / d) în e-commerce

Responsabilităţile tale :

  • Crearea conținutului utilizând criterii SEO
  • Încorporarea conținutului în sistemul de management al conținutului
  • Planificarea și susținerea imaginii, textului și conținutului multimedia pentru site-ul nostru web
  • Dezvoltarea proceselor de lucru și a planurilor editoriale
  • Colaborare interdepartamentală cu marketing, tehnologie și vânzări
  • Pregătirea și încorporarea noilor versiuni de produse și lansării acestora
  • Coordonarea și cooperarea cu freelancerii
  • Profilul tău :

  • Studii finalizate în domeniul mass-media / științele comunicării, informatică sau o calificare comparabilă cu experiența corespunzătoare
  • Foarte bune abilități de limba engleză, vorbit și scris
  • Experiență cu WordPess CMS și WooCommerce sau cu sisteme similare CMS și de Shop
  • Utilizarea precisă și competentă în Photoshop, HTML, CSS și XML
  • Înțelegere creativă și analitică
  • Mod de lucru organizat și structurat
  • Ce poți aștepta de la noi :

  • Plată orientată pe piață
  • Ore de lucru flexibile
  • Atmosferă de lucru foarte placută
  • Sarcini provocatoare și creative
  • Un loc de muncă modern
  • Raportați această lucrare