Asistent Educator Montessori
Gradinita Creative Minds
Bucuresti
5 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Persoana deschisa, calda si apropiata de copii, creativa, cu spirit de echipa, calma, cu bune abilitati de comunicare interpersonala, cu puternică motivatie pentru munca cu copiii, care manifesta un interes permanent pentru perfectionare, serioasa, adaptabila, cu capacitate de autocontrol, atitudine pozitiva, rabdare, viteza de reactie, flexibila, iubitoare de copii, dedicata, ordonata, pasionata de interactiunea cu copiii si de sustinerea dezvoltarii lor.

Responsabilitati :

  • Cunoasterea si respectarea, in activitatea cu copiii, a regulilor si principiilor educationale ale gradinitei
  • Intampinarea copiilor dimineata, preluarea obiectelor personale ale acestora si ingrijirea lor pe tot parcursul zilei
  • Supravegherea copiilor si oferirea suportului necesar la toaleta, masa, dormitor, in desfasurarea diferitelor activitati (incaltat, imbracat etc)
  • Insotirea copiilor si supravegherea acestora la plimbare si la joaca in curte
  • Supravegherea somnului copiilor in dormitor
  • Participarea la activitatile zilnice, la activitatile de rutina si la educatia copiilor
  • Beneficii :

  • Pachet salarial atractiv, in functie de calificari si implicare profesionala
  • Conditii flexibile de lucru
  • Oportunitatea de a lucra intr-o echipa tanara, entuziasta, prietenoasa si posibilitatea de implicare activa in organizarea activitatilor.
  • Raportați această lucrare