Sef Departament IT – BCR Fleet Management SRL
BCR Leasing IFN SA
Bucuresti
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • studii superioare tehnice
  • limba engleza (avansat)
  • cunostinte despre managementul schimbarii si despre ciclul de viata al unei cerinte de schimbare
  • cunosinte despre solutii ERP
  • capacitatea de a lucra bine in conditii de stres
  • simtul responsabilitatii
  • experienta in coordonarea echipelor mici
  • Descrierea jobului

  • 1. Stabileste obiectivele strategice ale Departamentului IT;
  • 2. Participa la pregatirea bugetului IT si este resposabil de controlul bugetar;
  • 3. Monitorizeaza si revizuieste statusul principalelor proiecte IT, asigura indrumare si coordoneaza alocarea resurselor pentru proiectele IT;
  • 4. Monitorizeaza functionarea sistemelor IT si se asigura de disponibilitatea, fiabilitatea, securitatea si performanta acestora;
  • 5. Participa activ la selectia de furnizori si alege componentele software si hardware potrivite pentru cerintele business-ului;
  • 6. Asigura o polititca de licentiere corecta cu toti furnizorii;
  • 7. Implementeaza politici si proceduri noi in scopul de a asigura standarde inalte de calitate si functionarea continua si fara erori a sistemelor;
  • 8. Se asigura de respectarea procedurilor interne ale departamentului, asigurand conformitatea cu reglementarile din Grupul BCR;
  • 9. Este responsabil pentru documentarea proceselor si sistemelor IT;
  • 10. Este responsabil pentru evaluarea si managementul performantei pentru angajatii din subordine, oferind indrumare si suportul necesar pentru subordonati;
  • 11. Organizeaza trainning-uri tehnice pentru personalul din subordine;
  • 12. Gestioneaza responsabilitatile pentru Planul de Recuperare in caz de Dezastru.

    Oferta noastra

  • Oportunitatea de a lucra într-un mediu de lucru dinamic și profesionist
  • Oportunităţi de dezvoltare profesională și personală
  • Un pachet salarial motivant
  • Acces la diverse programe de dezvoltare
  • Raportați această lucrare