Purchasing Specialist
Job Partner SRL
Sibiu, RO
4 zile în urmă
source : jobs4it
  • Responsabilitati : achizitionarea materialelelor si a componentelelor (electrice, pneumatice, mecanice);solicitarea ofertelor si analiza comparatiilor de pret si a celorlalte conditii de achizitionare;
  • urmarirea incadrarii in costurile de achizitii si respectarea cerintelor de calitate si livrare;negocierea tuturor termenilor contractuali;
  • solutionarea problemelor aparute in procesul de achizitii;lansarea si gestionarea reclamatiilor catre furnizori;analiza performantei furnizorilor si optimizarea proceselor de achizitii;
  • colaborarea permanenta cu echipa de achizitii din Germania.Profil candidat : studii superioare in domeniul economic, tehnic, etc.

  • cunostinte la nivel avansat de limba germana obligatoriu;experienta in achizitii industriale, in raport cu furnizorii / clientii;
  • cunostinte de operare Microsoft Office, SAP constituie avantaj;bune cunostinte de limba engleza;abilitati de analiza si negociere;
  • abilitatea de a lucra independent si de a isi organiza eficient activitatile;Beneficii : tichete de masa;experienta de lucru in achizitii industriale si in mediul international;
  • al 13-lea salariu;decontare transport;asigurare medicala privata;zile de concediu suplimentare.Contact : recrutare jobpartner.ro / 0741170489

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite