Inginer service Bucuresti
SARTOROM
BUCURESTI ,Romania
1 zi în urmă
source : wowjob

DESCRIERE JOB

Inginer service C.O.R. 215303

Principalele sarcini şi responsabilităţi ale postului :

Realizarea obiectivelor individuale (aferente funcţiei ocupate) cuprinse în sistemul de obiective al companiei, în conformitate cu declaraţia conducerii în domeniul calităţii

Îndeplinirea indicatorilor de performanţă stabiliţi de către SARTOROM (Key performance indicators)

Efectuarea instalărilor aparatelor comercializate de către companie

Efectuarea intervenţiilor de service în garanţie

Efectuarea de reparaţii şi revizii ocazionale în postgaranţie

Efectuarea reviziilor aferente contractelor de întreţinere periodică

Completarea actelor aferente sarcinilor enumerate mai sus (procese verbale de predare-primire, de punere în funcţiune, certificate de garanţie şi de calitate, certificate de calibrare, revizie etc.) conform procedurilor SMI

Conceperea şi redactarea la termen a tuturor documentelor interne şi externe conform standardului SMI de management al calităţii

CERINTE

Cerinţe specifice postului :

Experienţă profesională : minim 3 ani într-un post similar

Studii : superioare tehnice : electronică, electrotehnică

Limbi străine : cunostinte temeinice de engleza si / sau germana

Cunoştinţe PC : Windows, Office

Carnet conducere cat. B

Competenţe de cunoaştere

Utilizarea metodelor şi tehnicilor de execuţie specifice domeniului de activitate

Cunoaşterea bazelor tehnologiei informaţiei

Capacitatea de a comunica în scris şi verbal într-o limbă de circulaţie internaţională (engleză si / sau germană) în domeniile tehnice în care are competenţă.

Capacitatea de a elabora devize de plată, contracte şi oferte în domeniile tehnice aferente postului său.

Competenţe de specialitate

Utilizarea echipamentelor informatice (laptop, echipamente specifice) în executarea lucrărilor tehnice şi specifice de service

Receptivitate, înţelegerea corectă a problemelor, asumarea de responsabilităţi

Comunicare, flexibilitate,înţelegerea şi respectarea opiniei celorlalţi

Perfecţionare permanentă,inclusiv în domenii colaterale profesiei de bază, stabilirea priorităţilor, corelarea cu cele ale celorlalte departamente.

Comunicare, acurateţea limbajului, înţelegerea corectă a problemelor, asumarea de responsabilităţi.

Inteligenţă, atenţie concentrată şi distributivă

Iniţiativă, memorie vizuală, spirit organizatoric,punctualitate

Rezistenţă mare la stres, integritate fizica

OBSERVATII

Pentru alte amanunte poate fi contactat jur. Daniel Ormenisan, Director Resurse Umane,dan ormenisan sartorom.ro

Contact person

Daniel Ormenișan - Director Resurse Umane

Adaugați la favorite
Eliminați de la favorite