Reprezentant Vanzari
APT RESOURCES & SERVICES SRL
Bucuresti
‎în urmă cu 9 ore
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

APT angajeaza pentru clientul sau, unul dintre liderii pieței de distribuție a materiilor prime din Romania.

  • 3-4 experienta in vanzari;
  • cunoasterea segmentului de piata alimentar;
  • abilitatea de a identifica nevoile clientilor;
  • abilitati de utilizare a aplicatiilor de tip CRM, ERP si a suitei Microsoft Office;
  • limba engleza- nivel mediu;
  • permis de conducere- cat. B;
  • disponibilitate pentru deplasari.
  • Descrierea jobului

    Experienta in vanzari minim 3 ani, de preferat in domeniul vanzarii materiilor prime pentru producatorii din industria alimentara constituie un avantaj in procesul de recrutare.

    Responsabilități :

  • mentinerea si dezvoltarea portofoliului de clienti alocati;
  • prezentarea de produse noi, in vederea dezvoltarii relatiilor de afaceri cu clientii existenti;
  • prospectarea de noi clienti potentiali din segmentul de piata alocat si dezvoltarea de relatii de afaceri profitabile cu acestia;
  • contactarea in piata rece, in functie de particularitatile afacerii respective, astfel incat sa fie asigurat un nivel cat mai constant de clienti prospecti sau de oportunitati de afaceri;
  • participarea la diverse evenimente specifice segmentului de piata pe care activeaza (targuri, conferinte, training-uri furnizori etc);
  • furnizarea de feedback despre tendite si noutati;
  • identificarea de oportunitati de realizare de campanii noi care au drept scop cresterea vanzarilor;
  • 280820GG

    Raportați această lucrare