Responsabil Afacere - profil mecanic
Franco Jobs
Bucuresti, Romania
17 zile în urmă

Localitate : Bucuresti North Gate

Inginerie

Data introducerii : 28 februarie 2019

Descrierea postului :

Contribuie la conceptia noilor vehicule si a celor din viata serie, contribuie la satisfacerea clientilor Renault si la profitabilitatea intreprinderii prin asigurarea conceptiei produs / proces pentru piese, ansamble si sub-

ansamble de piese din perimetrul sau, pentru vehiculele din planul de gama sau cele din viata serie

  • In conformitate cu caietul de sarcini functional (date de intrare conceptie, constrangeri reglementare, obiective Calitate-Cost-Termene)
  • Prin respectarea standardelor si regulilor specifice meseriei, a proceselor de dezvoltare si a logicii de conceptie Utilizand aplicatiile IAO specifice.
  • Responsabilitati :

    Realizarea conceptiei de piese din perimetrul sau

  • Dezvolta piese
  • Construieste numerizari, le actualizeaza si le arhiveaza in sistemele informatice dedicate
  • Asigura convergenta tehnica
  • Defineste elementele de legatura dintre piese
  • Participa la realizarea analizelor de calitate si ia in considerare concluziile acestora.
  • Asigura documentatia pieselor din perimetrul sau

  • Participa la construirea dosarelor de conceptie
  • Gestioneaza macheta numerica
  • Pregateste dosarele de evolutie
  • Realizeaza si actualizeaza planurile de piese, ansamble si sub-ansamble si le arhiveaza in sistemele informatice dedicate
  • Valideaza fezabilitatea produs / proces a conceptiei

  • Transpune constrangerile produs / proces decise in cadrul reuniunilor de revizuire a conceptiei in numerizari.
  • Contribuie la obiectivele de calitate si cost

  • Propune idei vizand ameliorarea calitatii pieselor din perimetrul sau si reducea pretului de fabricatie a acestora.
  • Construieste in aplicatiilele specifice planuri de actiune privind problemele pentru care este numit pilot de solutie.
  • Capitalizeaza

  • Pe baza returului sau de experienta participa la procesul de capitalizare ce vizeaza ameliorarea continua a standardelor si regulilor de conceptie.
  • In urma solicitarii prealabile exprese a angajatorului, desfasoara efectiv activitati de cercetare-dezvoltare aplicativa si / sau de dezvoltare tehnologica , in conditiile stabilite de legislatia incidenta in vigoare

    Profil candidat :

  • Abilitati de comunicare
  • Abilitate de prezentare / animare
  • Lucru in echipa si in transversal
  • Gandire structurata si spirit de echipa
  • Cunostinte avansate de limba franceza si / sau engleza
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite