Inginer proiectare mecanica
SC. CSi Romania SRL
Pucioasa, RO
6 zile în urmă
source : Loadjobs

Job Description :

Cautăm un nou coleg / ă pentru postul de INGINER PROIECTARE MECANICĂ!

Alatură-te echipei noastre şi poţi beneficia de un mediu de lucru profesionist într-o companie multinațională, un salariu motivant, bonus de performanţă, asigurare medicală, tichete de masă, decontarea transportului şi pensie privată.

Responsabilităţi :

  • Analizează cerințele clienţilor și propune soluția tehnică optima, ținând cont de costurile de producție
  • Propune soluții tehnice noi sau adaptează sistemele existente
  • Crează modele 3D şi generează desenele 2D, asigurându-se că sunt complete, corecte și inteligibile
  • Pregătește documentația tehnică pentru a fi introdusă în baza de date PDM
  • Colaborează cu echipa de proiect și se asigură că primește și transmite informația complet, corect și la timp
  • Oferă suport tehnic, atunci când este necesar, celorlalte departamente
  • Requirements :

  • Absolvent studii superioare tehnice (inginerie mecanică)
  • Minim 2 ani experiență în proiectare mecanică
  • Cunoştințe avansate de Solid Works (modulul Sheet Metal)
  • Cunoaște procesele de fabricație în domeniul confecțiilor metalice
  • Cunostințe de limbă engleză : scris / vorbit la nivel avansat
  • Flexibilitate şi disponibilitate la deplasări în străinătate
  • Constituie avantaj experienţa în utilizarea unui sistem de gestiune
  • Constituie avantaj experienţa în utilizarea unui sistem PDM
  • Capacitate de analiză
  • Atenție la detalii
  • Contact :

    Email : angajari csiportal.com

    Cluj-Napoca, B-dul Muncii, nr. 12

    Benefits : Tichete de masa

    Decontare transport

    Asigurare medicală privată

    Pensie privată decontată de companie

    Skills : SolidWorks

    SolidWorks

    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite