Consilier Juridic
Inteco Holding S.R.L.
Arad
2 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii superioare juridice;
  • Experienta in domeniu de cel putin 2 ani;
  • Capacitate de concentrare si atentie sporita la detalii;
  • Persoana dinamica, rezistenta la stres si serioasa;
  • Capacitatea de a-si stabili prioritati si de a-si organiza munca intr-un mod eficient;
  • Capacitatea de a respecta termene limita;
  • Spirit de echipa, devotament si loialitate;
  • Viteză şi acurateţe în tehnoredactare;
  • Abilităţi de comunicare cu publicul.

    Descrierea jobului

    Reprezentarea firmei in situatii de litigii sau la stabilirea unor conditii contractuale speciale, Asigurarea desfasurarii activitatii firmei in conformitate cu normele legale si consilierea sub aspect juridic a departamentelor si conducerii acestora, Rezolva cereri cu caracter juridic in toate domeniile dreptului.

    Redacteaza proiecte de contracte si negociaza clauzele legale contractuale.

    Redacteaza, avizeaza si contrasemneaza acte juridice, verifica identitatea partilor, consimtamantul, continutul si data actelor incheiate ce privesc firma.

    Verifica legalitatea actelor cu caracter juridic si administrativ primite spre avizare.

    Se preocupa de permanenta actualizare a bazei informationale legislative a firmei.

    Salariul motivant, se negociaza in urma interviului.

    Raportați această lucrare