Business Account Manager locat in Craiova - TELEKOM ROMANIA
DIANI CONSULTING
Craiova
1 zi în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Experienta relevanta in vanzari (experienta in telecom sau in alte domenii de vanzare directa reprezinta un avantaj);
  • Persoana auto-motivata, perseverenta, cu abilitati deosebite de comunicare, negociere si planificare;
  • Interes pentru tehnologii noi si intelegere asupra specificului pietei telecom;
  • Focusat pe indeplinirea obiectivelor;
  • Capacitatea de a lucra atat independent cat si intr-o echipa;
  • Disponibilitate pentru un post cu activitate preponderenta de teren;
  • Minim studii liceale (studiile universitare finalizate reprezinta un avantaj);
  • Cunostinte de operare PC si navigare internet;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Descrierea jobului

  • Promovarea directa a serviciilor TELEKOM ROMANIA si a serviciilor integrate din zona IT&C catre clientii business, companii private sau institutii de stat;
  • Este responsabil cu realizeazarea planului de vânzări si venituri ale serviciilor de fix si mobil pentru portofoliul de clienti alocat;
  • Prospecteaza piata, identifica oportunitati de vanzare, stabileste si dezvolta relatii comerciale cu clientii existenti si potentiali din zona de responsabilitate alocata;
  • Administrarea portofoliului de clienti existent prin servicii specifice post-vanzare si planificarea continua a activitatii in sensul mentinerii unui nivel ridicat al satisfactiei clientilor;
  • Permanenta preocupare in a creste numarul de clienti precum si gama de produse si servicii vanduta;
  • Administreaza corect informatiile interne si externe, este atent la trendurile pietei si informeaza periodic si la cerere, intocmind rapoarte specific;
  • Gestioneaza corect resursele companiei si actioneaza permanent in sensul optimizarii consumurilor.
  • Pachet salarial competitiv peste medie, alcatuit din componenta fixa si sistem bonus performanta;
  • Suport logistic : masina, laptop, telefon, etc
  • Training de specialitate
  • Raportați această lucrare