TEHNICIAN MECANICA ELECTRICA
S.C. PRIMUS AUTO SRL
Bucuresti
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Educatie si experienta :

Studii medii tehnice; calificare de electromecanic (reprezinta un plus)

Experienta in service auto minim 2 ani (criteriu eliminatoriu)

Cerinte specifice :

Cunostiinte tehnice temeinice

Cunostinte medii de limba engleza

Cunostiinte minime de operare PC (program pontaj)

Carnet de conducere cat. B

Trasaturi de personalitate :

Descrierea jobului

Responsabilitati generale :

  • Realizeaza lucrarile de ansamblare si montare a pieselor conform standardului Volvo;
  • Ponteaza inceputul si sfarsitul lucrarii;
  • Identifica produsele / piesele cu defecte;
  • Executa anumite operatii de pregatire a materialelor pentru asamblare si montare a pieselor; monteaza piesele;
  • Respecta regulile de curatenie, normele de securitate si sanatate in munca si protectie impotriva incendiilor;
  • Raspunde de mijloacele materiale, utilajele si echipamentele utilizate;
  • Raporteaza Sefului de Atelier / Directorului de Service orice defectiuni ale sculelor sau echipamentelor care pot afecta lucrarile viitoare;
  • Este responsabil pentru intretinerea zilnica a sculelor si a locatiei in care sunt pastrate acestea;
  • Executa lucrarile de intretinere a mijloacelor de munca după terminarea operatiilor;
  • Este responsabil pentru respectarea Sistemului de Management al Calitatii.

  • Raspunde de rezultatele sale din productie;
  • Responsabil pentru efectuarea inspectiilor finale conform Legii 51 / 2013 si RNTR9 / 2013;
  • Responsabil pentru autocontrolul inspectiilor interfazice conform documentatiei tehnice a producatorului.

    Raportați această lucrare