Materials Analyst
Adient
Romania,Ploiesti
3 zile în urmă

JOB DESCRIPTION

Suntem in cautarea unui Logistician Gestiune Flux, care se va alatura departamentului de Logistica pe perioada determinata, pana in ianuarie 2024.

Cerinte :

  • Absolvent studii superioare (studii economice / tehnice)
  • Experienta anterioara intr-un job similar (2-3 ani)
  • Limba engleza nivel avansat (scris, citit, vorbit)
  • Cunostinte de limba germana reprezinta un avantaj
  • Cunostinte de sisteme ERP, MS Office (Excel, Word, PowerPoint)
  • Abilitati necesare :

  • Comunicare si organizare
  • Prioritizare si lucru cu mai multe task-uri
  • Lucru sub presiune si cu termene limita
  • A lua initiativa in scopul obtinerii rezultatelor de succes si a performantei
  • A decide si a actiona in timp util
  • A conduce negocieri
  • Responsabilitati principale :

  • Aprovizionarea completa, corecta si la timp cu materiale necesare pentru productia de tapiterii pentru clientul alocat
  • Asigurarea livrarii complete, corecte si la timp a produselor finite catre client
  • Colaborarea cu Coordonatorul de Transport al fabricii
  • Sarcini :

  • Asigura aportul de materiale necesare pentru productia de tapiterii pentru un client alocat
  • Proceseaza reclamatii cantitative in cooperare cu operatorul de depozitare si participa la balansarea cererilor cu clientii si furnizorii
  • Monitorizeaza in mod continuu stocurile de materie prima pentru a indeplini cerintele de productie si nivelul de stoc planificat
  • Asigura livrarea de tapiterii pentru un client alocat in conformitate cu cerintele acestuia
  • Ce iti oferim :

  • Tichete de masa (valoare tichet 20 lei pe zi)
  • Al 13-lea salariu, Prima de loialitate, de 8 Martie si de Paste
  • 7Card (abonament pentru activitati sportive si de relaxare)
  • Bookster (abonament pentru lectura)
  • Transport asigurat din Ploiesti
  • Program specific de onboarding
  • Oportunitati de dezvoltare si promovare in cariera
  • Mediu de lucru profesionist si multinational
  • Daca vrei sa iti desfasori activitatea intr-un mediu in care iti poti aduce ideile si creativitatea pentru a gasi impreuna cele mai indraznete solutii si a gestiona proiecte la scara globala, te asteptam in echipa noastra.

    Raportați această lucrare