Specialist ofertare instalatii electrice
EJOBS GROUP
Romania
18 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

Studii : superioare, profil tehnic sau economic

Cursuri / atestari specifice postului : vanzari, negociere, comunicare

Experienta profesionala : experienta minim 3 ani in instalatii electrice

Experienta in lucrul cu contracte de achizitii, ofertare, licitatii

Descrierea jobului

  • Preia cererile de oferta de la client, reprezentantii de vanzari si cele provenite din alte surse, inclusiv licitatii;
  • Analizeaza documentele si datele de intrare (cererea de oferta, proiectul, caietele de sarcini etc);
  • Planifica ordinea preluarii lor in sistemul informatic;
  • Intocmeste oferta tehnica, economica si colaboreaza cu arhitectul / desenatorul pentru intocmirea planului de amplasare a echipamentelor;
  • Formuleaza si inainteaza catre responsabilul de oferta sau client dupa caz - cereri de clarificare privitoare la lucrarea ce urmeaza a fi ofertata;
  • Colaboreaza cu departamentul de achizitii in vederea obtinerii celor mai bune preturi de servicii, materiale si echipamente pentru a le introduce in deviz si construieste o baza de date pe care o actualizeaza permanent;
  • Stabileste impreuna cu seful de department forma de organizare a ofertei financiare;
  • Incadreaza articolele de deviz si cantitatile acestora in programe specializate, unde este cazul;
  • Intocmeste si integreaza oferta tehnica si cea economica;
  • Reface oferta de cate ori este necesar, la cererea managementului superior sau a clientului;
  • Intocmeste oferta financiara pe baza costurilor evaluate in conformitate cu cerintele documentatiei primite;
  • In baza costurilor estimate si a inchiderii aprobate intocmeste planul de business in forma sumara;
  • Face parte ocazional din echipe de negociere;
  • Elaboreaza situatii de lucrari spre decontare pentru proiectele in derulare;
  • Participa la editarea documentatiei pentru licitatie.
  • Aplică
    Adaugați la favorite
    Eliminați de la favorite