EXPEDITOR INTERNATIONAL - Ghiroda, Timis
ITC LOGISTIC ROMANIA SRL
Ghiroda
4 zile în urmă
source : EJOBS GROUP

Candidatul ideal

  • Studii universitare si / sau experienta in domeniul serviciilor dе transport si logistica;
  • Capacitate foarte buna de comunicare si relationare cu clientii, atentie distributiva, simt pentru detaliu semnificativ, capacitate rapida de decizie.
  • Personalitate energica, gandire pozitiva, amabilitate si eficienta
  • Cunostinte dе operare programe pachet MS Office;
  • Limba engleza avansat ; constituie avantaj cunoasterea limbii germane;
  • Persoana dinamica, spirit dе echipa , seriozitate;
  • Cunoasterea legislatiei in domeniul transportului, cursuri de specializare / perfectionare in functie de cerintele postului.
  • Carnet dе conducere cat B
  • Descrierea jobului

  • Contactarea si atragerea noilor transportatori;
  • Urmarirea derularii transporturilor;
  • Mentinerea si dezvoltarea relatiilor cu clientii si transportatorii folositi;
  • Imbunatatirea relatiilor cu transportatorii, obtinerea cotatiilor speciale;
  • Intocmirea si actualizarea bazei de date cu furnizorii si a comenzilor primite;
  • Avizarea clientilor in timp util cu numarul masinii si al mijlocului de transport; Confirmarea comezilor

  • Asigurarea datelor pentru facturare;
  • Administrarea datelor corespunzatoare activitatii de logistica;
  • Raspunde de exactitatea, oportunitatea si realitatea documentelor intocmite, de buna pastrare si integritatea

  • documentelor pe care le detine;
  • Raspunde de raportarea corecta si la termen a tuturor datelor si informatiilor in legatura cu sarcinile de

  • serviciu primite ;
  • BENEFICII :

  • Dezvoltare profesionala si posibilitati de promovare
  • Raportați această lucrare